Damask 19. septembra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:Sputnik-Mikhail Voskresensky)
 

Poslanec sýrskeho parlamentu Safwan Qirbi povedal pre Sputnik, že ruské lietadlo bolo zostrelené izraelskými silami, aby zhodili predtým dosiahnutú dohodu o Idlibe.

Ilustračné foto

„Ruské lietadlo Il-20 bolo zostrelené po prvé, aby boli donútené ruské sily opustiť územie Sýrie. Po druhé, aby bolo možné narušiť dohodu, ktorá bola včera uzavretá medzi ruským a tureckým prezidentom.”
Safwan Qirbi zmienil, že v Soči bola uzavretá unikátna dohoda, ktorá umožnila Turecku dôstojne odísť z veľmi zložitej situácie kvôli tomu, aká je situácia v Idlibe.
Sýrsky poslanec Safwan Qirbi ďalej povedal, že ide o neprípustné činnosti izraelských síl, hlavne s ohľadom na ten fakt, že v tejto časti Sýrie sa nachádza hlavná časť ruských vojakov.
„Dobre pripravená izraelská špeciálna operácia bola urobená pre to, aby bol dosiahnutý koniec ruskej vojenskej prítomnosti v Sýrii.” Poslanec povedal, že „Izraelci videli trajektóriu ruského lietadla. Izraelské lietadlo sa schválne schovalo za korpusom ruského lietadla, podľa ho vystavil útoku”.
 

Príspevok Sýrsky poslanec: Izrael vykonal podlú operáciu, aby prinútil Rusov opustiť Sýriu zobrazený najskôr Hlavné správy.