Damask 12. decembra 2018 (HSP/Foto:TASR/AP/Syrian Central Military Media)
 
Mainstreamové médiá štedro kŕmia verejnosť falošnými správami skresľujúc udalosti, prekrúcajúc výroky politikov, skutočnosť nahradzujú výmyslami, očierňujú nevinných a zločincov povyšujú na hrdinov. Práve tak svetový a náš rodný, domáci mainstream popisoval chemické útoky v Sýrii. Z týchto zločinov obviňoval vedenie krajiny, vládnu armádu a otvorene klamal o tom, kto boli skutoční páchatelia týchto zverstiev

Ilustračné foto

Európsky mainstream preberá falošné správy svetových, tiež mainstreamových agentúr a ako na bežiacom pase denne chrlí tony lží. Zatiaľ sa mu darí klamať väčšinu európskej verejnosti, Slovensko nie je výnimkou. Ale ani svetové agentúry, ani európsky mainstream nemôžu oklamať ľudí, ktorí sa nachádzajú priamo na mieste činu a vydávajú pravdivé svedectva o tom, čo sa v skutočnosti deje v Sýrii. Sýrske média hovoria o zločinoch teroristov a takzvanej západnej koalície, ktorá tých teroristov tajne a často aj otvorene podporuje.
Sýrski novinári sa snažia pochopiť: prečo klame celý Západ a prečo sa snaží zničiť krajinu a zlikvidovať legitímnu vládu. Takisto sa snažia vysvetliť, ako je to možné, že Západ a mainstream otvorene klamú o páchateľoch chemických útokov: nevinných označujú za páchateľov a zločincov označujú za obete.
Sýrsky denník As-Saura zverejnil krátky komentár o tom, prečo Západ podporuje teroristov a chce zničiť legitímnu sýrsku vládu. „Západ už v priebehu dlhšieho obdobia podporuje obvinenia teroristov na adresu Damasku o údajnom použití chemických zbraní v boji proti zločineckým skupinám. Ale v súvislosti s poslednými udalosťami západné krajiny nič nechcú vidieť, ani počuť. Neodsudzujú chemické útoky teroristov a svoju „mlčanlivosť“ ospravedlňujú tým, že údajne nemajú dostatok informácií a overených správ. Ale na obvinenia sýrskej vlády a armády mali dostatok informácií? Všetky svoje obvinenia na adresu vlády a armády vždy stávali na základe informácií z médií, ale nie na základe overených faktov. A to im postačilo na to, aby niekoľko razy zaútočili na Sýriu, uskutočnili skutočnú agresiu,“ uvádza sýrsky denník.
„V súčasnosti, ako v priebehu celého obdobia vojny, západné štáty ignorujú požiadavky sýrskej vlády, ktorá žiada odsúdiť používanie chemických zbraní teroristami proti civilnému obyvateľstvu. Nevidia zločiny izraelských okupantov proti palestínskemu ľudu a obyvateľom okupovaných sýrskych Golanov. Nepočujú kriky jemenských detí, ktorí sú denno-denne  vystavené ostreľovaniu,“ prízvukujú autori článku.
„Okrem toho Západ si už vôbec nevšíma to, čo sa odohráva v Líbyi, Somálsku a Afganistane. Západ si všíma a uznáva iba to, čo zodpovedá jeho záujmom,“ uzatvára svoj komentár sýrsky denník As-Saura.
Eugen Rusnák
 
Príspevok Sýrsky denník As-Saura o chemickom útoku teroristov v meste Aleppo: „Západ vidí a uznáva iba to, čo zodpovedá jeho záujmom“ zobrazený najskôr Hlavné správy.