Homs/Rakka 29. augusta 2017 (HSP/Foto:screenshot You Tube)

Portál rusvesna priniesol informácie o smrti jedného z veliteľov sýrskej Al Kaidy. Ukázalo sa, že teroristi organizácie Hayat Tahrir al-Sham (bývalá Dzebhat an-Nusra), ktorých sa v minulosti snažili na Západe predstavovať ako členov “umiernenej opozície, bojujúcich proti zverskému Asadovmu režimu” (banda aktívne bojovala aj v Aleppe) udržujú úzke kontakty s teroristami z ISIS.
Na snímke z videa telo jedného z členov organizácie Hayat Tahrir al-Sham

Veliteľa bandy aj s členmi jeho ochranky ulovil špeciálny oddiel sýrskej armády na hranici provincií Homs a Rakka. Vojaci získali veľmi zaujímavý materiál dokazujúci kontakty ISIS a Hayat Tahrir al-Sham.
V oficiálnom komuniké sýrskych ozbrojených vládnych síl sa uvádza, že u mŕtveho poľného veliteľa a členov jeho ochranky sa našli rôzne dokumenty, dokazujúce kontakty ISIS a Hayat Tahrir al-Sham. Odborníci momentálne skúmajú telefóny a smartfóny teroristov. Ukazuje sa, že Hayat Tahrir al-Sham spoločne s ISIS pripravujú teroristické útoky v Európe.
Časť materiálu povolili členovia sýrskej tajnej služby publikovať.


Dnes ráno portál rusvesna publikoval ďalšie informácie o situácii v Akerbatskom kotli, kde sýrske vládne sily úspešne pokračujú v likvidácii obkľúčených teroristov.
V noci vládne sily vyčistili priestor v oblasti Mkeimen as-Shamali. Sýrske vládne sily podporovalo ruské letectvo. Pri útoku zahynuli 5 poľní velitelia teroristov, ruské letectvo zničilo 5 pickupov s veľkorážnymi guľometmi a 2 terénne motocykly.
Jeden z ruských pilotov pri voľnom love (pilot operuje v oblasti a vyberá si ciele podľa vlastného uváženia) zničil pickup na ktorom sa snažili utiecť dvaja vysokí lídri ISIS Abu Zaki a Abu Usam.
Úspešne si počínalo aj sýrske delostrelectvo, ktoré pri ostreľovaní pozícii teroristov zlikvidovalo približne 40 teroristov.
Keď vládne sily vyčistia Akerbatský kotol, bude pokračovať tlak vládnych síl na Deir ez-Zor. Porážka teroristov v Deir ez-Zor bude znamenať koniec existencie ISIS v Sýrii.
Niekoľko dní staré video z bojov v oblasti Akerbatského kotla si môžete pozrieť tu. Video obsahuje zaujímavé informácie o stenčujúcich sa finančných možnostiach teroristov, zákaze používať wifi, internet, mobilné telefóny členom teroristických bánd i o rastúcich dezerciách v radoch teroristov.