Damask 21. októbra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Syrian Democratic Forces)
 
Sýrske ministerstvo zahraničných vecí označilo za genocídu pôsobenie medzinárodnej koalície, v dôsledku ktorého bola zničená veľká časť mesta počas jeho oslobodenia. Uviedla to štátna televízia SAR s odvolaním sa na zdroj z daného ministerstva.

Ilustračné foto: Príslušníci Sýrskych demokratických síl(SDF)

“Je nutné ich za to potrestať,” píše sa vo vyhlásení ministerstva.
Podľa zdroja z ministerstva Sýria odmieta živé vyhlásenia a dezinformačnú kampaň, k čomu sa vzťahuje aj vyhlásenie MZV Francúzska týkajúce sa toho, čo nazýva oslobodením Rakky.
Zdroj zdôraznil, že francúzska vláda úmyselne prijíma opatrenia na zničenie Sýrie a podporuje zoskupenia, ktoré pôsobia v Rakke.
Teroristi Islamského štátu obsadili mesto Rakka v roku 2014 a označili ho za svoje hlavné mesto v Sýrii. V roku 2017 boli uskutočnené operácie na oslobodenie oblasti Rakka od IS. Tieto operácie vykonali jednotky Arama demokratických síl pod záštitou letectva medzinárodnej koalície na čele s USA. Koalícia konala bez povolenia Damasku.
V dôsledku masívneho bombardovania a akcií proamerických kurdských útvarov bolo mesto úplne zničené a dosiaľ nebolo obnovené k plnohodnotnému životu civilistov.
 
Príspevok Sýrske ministerstvo zahraničia označilo pôsobenie medzinárodnej koalície v Rakke za genocídu zobrazený najskôr Hlavné správy.