Damask 3. júna 2019 (HSP/Sana/Foto:Flickr)

Sýrske ministerstvo zahraničia odmietlo závery arabského summitu v Mekke o prítomnosti Iránu v Sýrii a údajnom miešaní sa Teheránu do vnútorných záležitostí krajiny. Ministerstvo naopak vyhlásilo, že práve obsah záverečného komuniké summitu v Mekke považuje za priame miešanie sa do vnútorných záležitostí Sýrie

Ilustračné foto

„Prítomnosť Iránu v Sýrii je legitímna, pretože sa tam nachádza na požiadanie sýrskej vlády a poskytuje pomoc v boji proti terorizmu. Bohužiaľ, teroristov podporujú aj niektorí účastníci summitu v Mekke,“ prízvukuje sa vo vyhlásení sýrskeho ministerstva zahraničia.

Ďalej sýrske ministerstvo podčiarklo, že účastníci summitu by mali odsúdiť miešanie sa iných štátov do vnútorných záležitostí Sýrie, pretože nezákonne poskytujú rôznorodú pomoc teroristickým skupinám a snažia sa o to, aby kríza v Sýrii pretrvávala čo najdlhšie.

Eugen Rusnák

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj