Sýrska opozícia sa vracia na mierové rokovania v Astane

Bejrút 4. mája 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Sergei Grits)

Zástupcovia sýrskej ozbrojenej opozície prisľúbili, že sa dnes vrátia na mierové rokovania v kazašskom hlavnom meste Astana. Svoju účasť na rozhovoroch v stredu odvolali pre údajné porušovanie prímeria zo strany sýrskej vlády
Návrat opozičnej delegácie avizoval dnes pre agentúru RIA Novosti nemenovaný zdroj blízky rokovaniam.
Hovorca delegácie sýrskej opozície Jahjá Arídí odpovedá na otázky novinárov počas rokovaniach o urovnaní konfliktu v Sýrii

V poradí štvrté kolo diskusií o ukončení vojny v Sýrii sa v Astane začalo v stredu a podľa pôvodného plánu malo trvať dva dni.
Zúčastňujú sa na nich predstavitelia Iránu, Ruska a Turecka, teda krajín garantujúcich dodržiavanie dohody o zastavení paľby v Sýrii, a tiež osobitný vyslanec OSN pre Sýriu Staffan De Mistura. Svojich zástupcov vyslali aj Jordánsko, USA a zástupcovia sýrskej vlády.
Vyjednávači sýrskej ozbrojenej opozície v stredu vyhlásili, že do astanských rokovaní sa nebudú zapájať. Žiadali pritom, aby sýrska vláda dodržiavala decembrovú dohodu o prímerí a v súlade s ňou prestala s bombardovaním povstaleckých oblastí a prepustila zajatcov.
Delegácia zo zastrešujúceho politického orgánu exilovej opozície s názvom Sýrska národná koalícia však aj po stredajšom odchode z rokovaní zostala v Astane.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Komentujte :)