Damask 23. apríla 2018 (HSP/Sputnik/Foto:Shaam News Network)
 

Sýrske letectvo a delostrelectvo pokračuje v likvidácii veliteľských stanovíšť a palebných pozícii teroristickej fronty Islamský štát na južnom predmestí Damasku, čím podporuje ofenzívu pozemných vojsk, oznámil Sputniku informovaný zdroj.

Členovia sýrskej vládnej armády

„Letectvo a delostrelectvo pokračuje v zasadzovaniu bodových úderov na veliteľské stanovštia a palebné pozície IS v Jarmúku, Al-Hajar Al-Aswadu a štvrti Kadam. Citeľné údery proti teroristom pomáhajú pozemnej ofenzíve,” oznámil zdroj agentúry.
Predné oddiely vládnej armády útočia na obranu teroristov hneď z niekoľkých strán. Urputné boje prebiehajú zo strany sýrskej metropoly vo štvrti Kadam a v palestínskom utečeneckom tábore Jarmúk, z juhu ničia sýrski vojaci obranu IS v osade Al-Hajar Al-Aswad. Ofenzíva prebieha pomaly kvôli silnému odporu teroristov a hustej mestskej zástavbe.
Tábor Jarmúk a okolité osady boli poslednou baštou teroristov na predmestí Damasku. Po ukončení operácie, ktorá bola zahájená vo štvrtok ráno, bude predmestie sýrskeho hlavného mesta najskôr úplne očistené od teroristických skupín a radikálnych oddielov.
 

Príspevok Sýrska armáda útočí na veliteľské stanovištia IS na juhu Damasku zobrazený najskôr Hlavné správy.