Aleppo 28. januára 2017 (HSP/Foto: screenshot You Tube)

Po oslobodení Aleppa pokračujú sýrski Tigri v útokoch na pozície ISIS juhozápadne od mesta. Informácie o posledných bojoch priniesol portál rusvesna. 

Na snímke z videa členovia sýrskej armády strieľajú na pozície ISISNa snímke z videa členovia sýrskej armády strieľajú na pozície ISIS

Táto oblasť smerom k tureckým hraniciam je ešte stále v rukách teroristov, od 25.1.2017 však Tigri, podporovaní ruským letectvom zasadili teroristom niekoľko tvrdých úderov, takže v oblasti sa začína obrana teroristov droliť. Proti ISIS bojujú aj Turci, ktorí pred niekoľkými dňami spoločne s Rusmi zasadili viacero leteckých úderov na strategické body teroristov v oblasti mesta Al-Bab.

Pri ofenzíve Tigrov sa podarilo oslobodiť viac ako 20 osád. Ruské letectvo zasadzuje letecké údery na nástupné centrá teroristov, bombarduje sklady, veliteľské centrá. Podvečer 27.1.2017 oslobodili Tigri a vládne jednotky dedinu Ain al-Dzaihsha, severne od leteckej základne Kuveires. V posledných hodinách vládne jednotky oslobodili aj veľkú časť farmárskej oblasti Maduna a al Maamun a Mashirfa. Momentálne útočia Tigri a vládne jednotky na mestečko Deir Kud v blízkosti križovatky dopravných tepien M-4 a N212. Obe cesty smerujú k Al-Baab, takže je zrejmé že momentálna ofenzíva smeruje k oslobodeniu mesta z rúk teroristov ISIS.

Tigri sa momentálne nachádzajú 7 kilometrov od mesta Tadef, mesto je centrálnym bodom poslednej obrannej línie teroristov pred mestom Al-Bab. Po oslobodení Tadefu sa uzavrie kotol okolo Al-Baab a sýrske jednotky sa dostanú do priameho kontaktu s tureckými jednotkami. ISIS sa snaží napádať útočiace jednotky Tigrov z tyla, príkladom je štvrtkový protiúder na Hanasser, pri Umm Majaal však pokus o prielom zlikvidovali jednotky Republikánskej gardy, ktoré si sýrske velenie necháva v zálohe a nasadzuje ich práve na miesta, kde sa teroristi pokúšajú o prielom.

Cieľom protiútokov ISIS je oslabiť tlak sýrskych vládnych vojsk. Len pripomíname, že sýrske vládne jednotky nemajú dostatok vojakov, aby mohli viesť širokokoncipovanú ofenzívu, pokračujú metódou “per partes”. Ak oslobodia mesto Al-Bab, uvoľnia sa ďalšie sýrske sily, ktoré bude možné presunúť do ďalších problémových oblastí.

Video si môžte pozrieť tu:

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.