Jarmuk 23. apríla 2018 (HSP/Iarex/Foto:Screenshot:YouTube)
 
Portál Iarex informuje o úspešnom postupe sýrskych vládnych síl v štvrti Jarmuk, kde sa nachádza palestínsky utečenecký tábor. Štvrť ovládajú skupiny ISIS, podľa posledných informácii sýrske vládne sily už prerazili líniu obrany teroristov a prenikli do tábora, kde sa nachádzajú desiatky tisíc Palestínčanov.

Bitka o Jarmuk

Podľa sýrskych informácii, teroristi nemajú šancu tábor ubrániť a vládni vojaci teroristov likvidujú vo veľkom štýle. Podľa informácii sýrskej rozviedky, poslednú líniu odporu ISIS drží približne 200 fanatikov, ktorí sú rozhodnutí zahynúť mučeníckou smrťou. Radikálni islamisti už obvinili časť svojích členov, ktorí sa vzdali za zradcov a označili ich za prašivých psov. Podľa ich slov je lepšie umrieť v boji a s vierou v srdci, ako živoriť vo väzení.
Okrem posledných členov ISIS vládne vojská v Jarmuku likvidujú úspešne  aj členov bandy Haiyaat Tahrir as Sham.
 
Video bitka o Jarmuk

 
Valentin Guljajev na portáli New Inform podrobnejšie informuje o postupe sýrskych vládnych jednotiek nielen v Jarmuku, ale aj v oblastiach Al Hadzar al Asvad. Túto oblasť v provincii Damask ovládali teroristi od roku 2011, vládne vojská dnes oslobodzujú územia, ktoré nemali pod kontrolu plných 7 rokov.
Arabská agentúra Muraselon publikovala zábery z bojov, v ktorých sýrske vládne vojská likvidujú teroristov a oslobodzujú postupne jednotlivé oblasti. Do boja proti teroristom v okrajových častiach Damasku polícia nasadila aj delostrelectvo, tanky a mínomety.
 
Video

 
Úspešne pokračuje aj oslobodzovanie horského masívu Qualamun v provincii Damask. Informácie priniesol portál iarex.  Vládne sily prinútili veľkú časť teroristov zložiť zbrane, tvrdé údery utŕžili aj členovia Tuvar Dzaish al Sham, ktorí ešte prednedávnom tvrdili, že budú bojovať proti sýrskym vládnym vojskám do posledného náboja. Po tvrdých úderoch a vysokých stratách však členovia bandy v oblasti Ruhaiby, Dzairud al Nasrija súhlasili so zložením zbraní a odsunom do Idlibu. Teroristi odovzdali všetky svoje ťažké zbrane.
Vládni vojaci získali aj 15 tankov, ktoré teroristi získali ešte v roku 2014, ke obsadili jednu zo základní sýrskej armády. Tanky nedokázali teroristi používať všetky naraz, ukrývali tanky a väčšinu munície v podzemnom úkryte al Batra.
 
Video koristi, ktorú získali vládni vojaci v Qualamune

 
Príspevok Sýrska armáda čistí ďalšie územia od teroristov zobrazený najskôr Hlavné správy.