Damask 26. októbra 2017 (HSP/Foto: Facebook)
 
Sýrske médiá živo komentujú udalosti posledných hodín a nadšene popisujú najnovší úspech Sýrskej arabskej armády, ktorá po ťažkých bojoch úplne oslobodila starodávne mesto Al-Qaryatayn v juhovýchodnej časti provincie Homs.

Ilustračné foto

Vládne vojska, v avantgarde ktorých útočila 5. légia, ešte v sobotu ráno začali záverečnú fázu útoku na obsadené bojovníkmi Islamského štátu mesto Al-Qaryatayn. Po ťažkých bojoch vládna armáda nakoniec oslobodil všetky štvrte mesta.
Ako informovalo velenie Sýrskej arabskej armády, po oslobodení Al-Qaryataynu vládne vojska mienia zlikvidovať skupiny ozbrojencov Islamského štátu v celej provincii Homs.
Kým vládne vojska útočili v jednom regióne, džihadisti prešli do protiútoku v druhom. V nedeľu bojovníci zoskupenia Harakat Ahrar al-Sham al-Islamiyya nečakane zaútočili na pozície vládnych vojsk v provincii Latakia blízko tureckých hraníc. Pokúsili sa zničiť jednotky sýrskych vládnych vojsk v okolí mesta Rabia.
V úvodnej fáze džihadisti dosiahli určité úspechy. Dobyli niekoľko dedín v horách Turkman. Avšak Sýrska arabská armáda pomerne rýchlo napravila situáciu. Prišli posily a vládne vojska bleskovým protiútokom vyhnali džihadistov do hôr. V súčasnosti príslušníci Sýrskej arabskej armády likvidujú skupiny ozbrojených džihadistov v okolí mesta Rabia.
Eugen Rusnák
 
Príspevok Sýrska arabská armáda oslobodila starodávne mesto Al-Qaryatayn a odrazila protiútok džihadistov v provincii Latakia zobrazený najskôr Hlavné správy.