Východná Ghúta 21. marca 2018 (HSP/RusVesna/Foto:RusVesna)
 
Ruskí vojaci vo východnej Ghute prinášajú humanitárnu pomoc pre civilné obyvateľstvo. Informácie priniesol portál RusVesna.

Ruskí vojaci vo východnej Ghute prinášajú humanitárnu pomoc pre civilné obyvateľstvo

Sýrski vládni vojaci a ruské letectvo úspešne likvidujú členov proamerických bánd vo východnej Ghute. Súbežne s tým, ako oslobodzujú civilné obyvateľstvo spod brutálnej nadvlády proamerických teroristov, prinášajú Rusi do oslobodených území humanitárnu pomoc. Likvidácia proamerických teroristov zvyšuje nervozitu západných partnerov, ktorí tak strácajú svoju zástupnú armádu.

Sýrski obyvatelia prijímajú ruskú humanitárnu pomoc a vyjadrujú svoju vďaku ruským a sýrskym vojakom, ktorí ich oslobodili z područia proamerických teroristov. Tí používali civilné obyvateľstvo ako rukojemníkov a živé štíty, pričom zabraňovali civilistom opustiť územia pod ich nadvládou. Po likvidácii proamerických teroristov sa konečne sýrski obyvatelia v oslobodených územiach východnej Ghuty dočkali humanitárnej pomoci a nemusia sa obávať o svoje životy.

Ruskí vojaci vo východnej Ghute prinášajú humanitárnu pomoc pre civilné obyvateľstvo

Na fotografiách vidieť, že nikto z civilistov sa ruských vojakov neobáva. Ruský prístup k civilistom je v rozpore s prístupom Američanov, ktorí zrovnali letecky sýrsku Rakku za mlčania západného mainstreamu so zemou, kvôli americkým náletom zahynuli tisícky sýrskych civilistov. Do Rakky Američania sťažujú prístup humanitárnych konvojov, aby informácie o zničenej Rakke a katastrofálnej situácii civilného obyvateľstva neunikli do mediálneho priestoru.
 
Príspevok Sýria: Ruskí vojaci zachraňujú obyvateľov východnej Ghuty zobrazený najskôr Hlavné správy.