Damask 22. marca 2019 (HSP/sana.sy/Foto:Pixabay)
 
„Sýria je znepokojená tým, že USA aj naďalej pokračuje v podpore teroristických skupín, preto je Damask nútený pokračovať v boji proti terorizmu a zahraničným okupantom, ktorí ešte stále sa nachádzajú na území krajiny. Tento boj sa skončí, keď celá krajina bude oslobodená a utečenci sa vrátia domov,“ sýrske médiá citovali zdroj z domáceho ministerstva zahraničia, ktorý odpovedal na otázky novinárov

Ilustračné foto

„Oficiálny zdroj na ministerstve zahraničia Sýrskej arabskej republiky zdôraznil, že USA pokračujú v neobmedzenej podpore terorizmu v Sýrii, čo je do neba volajúcim porušovaním stanov OSN, noriem medzinárodného práva a všetkých medzinárodných rezolúcií,“ cituje vládny zdroj sýrska informačná agentúra SANA.
Vládny predstaviteľ kritizoval nedávne vyhlásenie Washingtonu, že poskytne päť miliónov dolárov takzvaným „Bielym prilbám“, ktoré označil za „filiálku špeciálneho určenia teroristických zoskupení Islamský štát a Jabhat an-Nusra“. Podčiarkol, že „Biele prilby“ produkovali filmy, v ktorých inscenovali „chemické útoky“, čím zavádzali svetovú verejnosť a poškodzovali oficiálnu vládu v Damasku.
„Vládny zdroj podčiarkol, že vláda Sýrskej arabskej republiky rozhodne odsudzuje konanie Washingtonu, ktorý podporuje teroristické skupiny a výrobcov falošných správ, ako „Biele prilby“, a vyzýva americkú administráciu, aby si vážila rezolúcie Rady bezpečnosti OSN, ktoré sa týkajú boja proti terorizmu, aby prestala s financovaním a vyzbrojovaním teroristov z Jabhat an-Nusra a iných skupín a aby prestala využívať terorizmus na dosiahnutie svojich zámerov,“ cituje vládny zdroj sýrska informačná agentúra SANA.
Eugen Rusnák
 
Príspevok Sýria je znepokojená tým, že USA “aj naďalej pokračuje v podpore terorizmu, čím porušuje stanovy OSN” zobrazený najskôr Hlavné správy.