Mexiko 19. októbra 2019 (SITA/HSP/Foto:La Silla Rota Twitter)

Syna mexického drogového bossa Joaquína “El Chapa” Guzmána, ktorého sa podarilo vo štvrtok zatknúť, krátko nato opäť prepustili. Prezident Andrés Manuel López Obrador obhajoval jeho prepustenie obavou o ľudské životy. Ovidia Guzmána Lópeza zadržali na základe zatykača v jednej z budov v západnom meste Culiacán, bašte drogového kartelu Sinaloa

Na snímke Ovidio Guzman Lopez

Jeho zadržanie sprevádzali ostré boje medzi členmi kartelu a bezpečnostných síl, ktoré si vyžiadali najmenej osem obetí a 16 zranených. Bezpečnostné sily sa v budove ocitli pod intenzívnou paľbou ozbrojencov a zrušenie jeho zatykača podľa prezidenta pomohlo zachrániť ľudské životy. “Dolapenie kriminálnika nie je hodné viac než ľudské životy,” uviedol López Obrador.

Joaquína Guzmána odsúdili v júli v New Yorku na doživotie. Šesťdesiatdvaročný bývalý boss mocného kartelu Sinaloa čelil obvineniam, ktoré zahŕňali obchodovanie s drogami, pranie špinavých peňazí, útoky, únosy, mučenie rivalov a “stovky” vrážd, na ktoré si zamestnával zabijakov. Ovidio Guzmán mal zohrávať kľúčovú rolu v karteli po zatknutí svojho otca. V Spojených štátoch naňho vydali zatykač pre viaceré obvinenia súvisiace s obchodovaním s drogami.

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!
Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.
Podporte naše úsilie.

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj