Washington 11. marca 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Ross D. Franklin)

Muhammada Aliho Jr. zadržali a asi 20 minút vypočúvali imigrační úradníci

Syna legendárneho amerického boxera Muhammada Aliho v piatok opäť zadržali americkí prisťahovaleckí úradníci – tentoraz sa incident odohral na letisku vo Washingtone, odkiaľ chcel lietadlom spoločnosti JetBlue odcestovať na Floridu.

Na archívnej snímke z 22. februára 2012 bývalý šampión v boxe ťažkej váhy Muhammad Ali

Muhammada Aliho Jr. v piatok na washingtonskom letisku zadržali a asi 20 minút vypočúvali imigrační úradníci. Po výsluchu a kontrole dokladov mu dovolili nastúpiť do lietadla a odcestovať z Washingtonu, kam pricestoval v stredu, aby sa stretol s kongresmanmi a hovoril s nimi o svojom zadržaní, ktoré sa za veľmi podobných okolností odohralo začiatkom februára.

K tomuto zadržaniu došlo 7. februára, keď 44-ročný Muhammad Ali Jr. a jeho matka Khalilah Camachová-Aliová, druhá manželka slávneho boxera, pricestovali 7. februára z Jamajky na medzinárodné letisko vo floridskom meste Fort Lauderdale.

Matka i syn sa domnievajú, že úradníci ich v oboch prípadoch zadržali pre to, lebo sú moslimovia s arabsky znejúcimi menami. Začiatkom týždňa Muhammad Ali Jr. s matkou oznámili, že spúšťajú kampaň za náboženské slobody v duchu odkazu legendárneho boxera. Kampaň podporujú aj jeho bývalí kolegovia z ringu: Evander Holyfield, Larry Holmes, Roberto Duran a ďalší. Uvádzajú, že sú proti imigračným zákonom prezidenta USA Donalda Trumpa, lebo tvrdia, že sa nespravodlivo zameriavajú na moslimov.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.