Šaľa 7. februára 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-KR PZ v Nitre)

Pri hádke oblial Marián svoju matku horľavinou

Šalianski policajti od nedele 5. februára intenzívne pracujú na rozuzlení prípadu dvoch popálených ľudí z Tešedíkova v okrese Šaľa. Podľa pôvodnej informácie 27-ročný muž po nešťastnej náhode polial seba i svoju 47-ročnú matku benzínom a obaja začali horieť. Muž údajne niesol kanister s benzínom, keď spadol a polial horľavinou seba i matku. Horľaviny sa mali vznietiť od cigarety, ktorú mal muž v ústach. „Operatívne informácie, ako aj vykonané výsluchy a domová prehliadka odhalili skutočný priebeh udalostí,“ informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre Renáta Čuháková.

Na snímke drogy v dome v Tešedíkove Na snímke drogy v dome v Tešedíkove

Podľa výsledkov vyšetrovania prišlo k rodinnej dráme približne o 17. hodine. Pri hádke oblial Marián svoju matku horľavinou. „Hádka ďalej pokračovala a rozčúlený muž škrtol zapaľovačom. Žena utrpela popáleniny na 80 percentách tela a po prvotnom ošetrení bola prevezená na špecializovanú kliniku v Bratislave. Vinník utrpel popáleniny oboch rúk,“ povedala Čuháková.

Pri obhliadke miesta činu našli policajti aj nádoby so sušenou rastlinnou látkou. Na základe týchto zistení vykonali v pondelok 6. februára v dome domovú prehliadku, pri ktorej našli ďalší rastlinný materiál. Vzorky z neho putovali okamžite na expertízu. „V tejto veci bolo začaté trestné stíhanie pre zločin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov a prekurzorov ich držanie a obchodovanie s nimi,“ potvrdila Čuháková.

Po vyjasnení okolností podpálenia ženy bol skutok prekvalifikovaný na úmyselný zločin ublíženia na zdraví s následkom ťažkej ujmy na zdraví. Za drogovú trestnú činnosť hrozí v zmysle zákona trest odňatia slobody na tri až 10 rokov a za zločin ublíženia na zdraví s následkom ťažkej ujmy hrozí päť až 12 rokov odňatia slobody.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.