Washington 24. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Alastair Grant)

Svetovým lídrom rokujúcim na Valnom zhromaždení OSN v New Yorku o najzávažnejších problémoch sveta spríjemňujú prácu cukríky. Nedostali ich však len pre potešenie svojich chuťových buniek, majú ich upozorniť na ciele OSN. Informovala o tom americká verejnoprávna rozhlasová stanica NPR
“Svetoví lídri hltajú M&M potlačené cieľmi OSN,” uviedla NPR.
Ilustračné foto

Štátnici dostali špeciálnu edíciu farebných, populárnych amerických cukríkov M&M, podobných našim lentilkám. Na cukríkoch sú obrázky znázorňujúce ciele OSN. Celkovo ich bolo na Valnom zhromaždení rozdaných viac než 100.000 kusov, alebo 5 000 balení.
“Niekedy je ťažké upútať pozornosť ľudí na najväčšie problémy sveta: chudobu, hlad, choroby. Ale čo keby boli natlačené na M&M?” opýtala sa rozhlasová stanica.
S takýmto nápad prišla reklamná spoločnosť Project Everyone a ponúkla ho výrobcovi spomínaných cukríkov. Výsledkom sú cukríky v siedmich farbách s obrázkami reprezentujúcimi sedem zo 17 cieľov OSN pre trvalo udržateľný rozvoj, ktoré chce organizácia dosiahnuť do roku 2030.
Napríklad na oranžovom cukríku sú kontúry mesta. To je oficiálna ikona OSN pre cieľ číslo 11 – udržateľné mestá. Žltý cukrík zobrazuje slnko – cieľ číslo 7, ktorým je čistá energia. Na modrom cukríku je znázornená ryba a morské vlny, čo je cieľ číslo 14 – ochrana oceánov.
“Je to sladká pripomienka toho, prečo tu diplomati, politici a svetoví lídri sú,” uviedla NPR.
Cukríky dostávajú štátnici od roku 2015, ale tento rok ich dostali najviac. Náklady znáša ich výrobca. Valné zhromaždenie sa koná v New Yorku od 12. do 25. septembra.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.