New York 8. augusta 2017 (HSP/Foto: TASR/AP- John Minchillo)

Tohtoročný júl bol pre kanál MSNBC mimoriadnym mesiacom, keď vďaka svojej politickej relácii v hlavnom vysielacom večernom čase získal vyššiu sledovanosť, čím prekonal aj dlhodobé vedúce postavenie Fox News
Prezident USA Donald Trump

Fox News vládne v sledovanosti v hlavnom vysielacom čase prakticky od roku 2001, keď ich naposledy ohrozila večerná talkshow známeho moderátora televízie CNN Larryho Kinga. Ešte začiatkom tohto roka mala Fox News viac divákov ako MSNBC a CNN dohromady, no počas polroka stratila okolo pol milióna divákov.
Za úspechom MSNBC stojí politická relácia The Rachel Maddow Show, ktorej sa od roku 2014 zvýšil počet divákov takmer trojnásobne z 849 000 na 2,3 milióna v júni tohto roka.
Podľa agentúry AP treba úspech hľadať v jej ostrom nazeraní na kroky prezidenta Donalda Trumpa. Časopis Rolling stone vyzdvihuje jej “autentickosť, jasnosť a presvedčivosť”. Fox News podľa tvrdení stráca na sledovanosti práve kvôli sympatiám k Trumpovi.
Podľa spoločnosti Nielsen, v prime-time počas pracovných dní v minulom mesiaci spoločnosť Fox News síce dosiahla v priemere rekordných 2,36 milióna divákov, no MSNBC mala už 2,13 milióna (o 230 000 divákov menej) a dostala sa k Fox News najbližšie za 17 rokov. CNN mala 961 000 divákov.
Sledovanosť teda rastie aj televízii, ktorú Trump verejne označil za “fake news”. Podľa agentúry AP sa oplatí “udrieť si” do Trumpa, keďže to momentálne prináša lepší zisk.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.