Svetová liga moslimov a Vatikán zriadia spolu spoločný stály výbor

Vatikán 22. septembra 2017 (HSP/TK KBS/RV/Foto:OSS)

V týchto dňoch je na návšteve Vatikánu delegácia Svetovej ligy moslimov. Nezisková organizácia založená v roku 1962 sídli v Mekke v Saudskej Arábii a zameriava sa na šírenie islamského učenia vo svete.
Svetová liga moslimov a Vatikán zriadia spolu spoločný stály výbor

Generálny sekretár Svetovej ligy moslimov Muhammad Al-Issa sa v stredu stretol s pápežom Františkom. Vo štvrtok ho spolu s delegáciou prijal na pôde Pápežskej rady pre medzináboženský dialóg jej predseda kardinál Jean-Louis Tauran.
Obidvaja predstavitelia vo vzájomnom rozhovore konštatovali, že náboženstvo a násilie sú nezlučiteľné. Upozornili na fakt, že náboženstvá majú morálne zdroje na budovanie bratstva a mieru. Tiež sa zhodli na tom, že fenomén fundamentalizmu, zvlášť násilného, vzbudzuje obavy a je potrebné spoločné úsilie, aby došlo k jeho zamedzeniu.
Hovorili aj o situáciách, kde sloboda svedomia a náboženstva nie sú úplne rešpektované a chránené, a tak rastie potreba obnoviť „medzináboženský dialóg“ a skorigovať školské učebnice. Obe strany sa dohodli na vytvorení spoločného stáleho výboru, ktorého vznik možno očakávať v blízkej budúcnosti.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.