Svetová banka prestane po roku 2019 financovať prieskum i ťažbu ropy a plynu

Paríž 12. decembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Frank Augstein)

Svetová banka (SB) už nebude po roku 2019 finančne podporovať prieskum ložísk ropy a plynu, vrtné práce ani ťažobné projekty. Na klimatickom summite v Paríži to v utorok oznámil prezident SB Jim Yong Kim.
Na snímke prezident Svetovej banky Jim Jong Kim

“Dnes oznamujeme, že Skupina Svetovej banky už nebude po roku 2019 financovať prieskum ložísk ani ťažbu ropy a plynu,” uviedol Kim na klimatickom summite v Paríži, ktorý zvolal francúzsky prezident Emmanuel Macron ako protiváhu k tohtoročnému rozhodnutiu amerického prezidenta Donalda Trumpa odstúpiť od historickej klimatickej dohody z roku 2015.
“Stále ponechávame otvorenú možnosť, že za výnimočných okolností budú chudobné krajiny potrebovať nejakú pomoc, ale naša politika sa zmení, a zmení sa dramaticky,” spresnil Kim.
Svetová banka takisto oznámila, že od roku 2018 bude nahlasovať emisie skleníkových plynov z investičných projektov, ktoré financuje v kľúčových sektoroch produkujúcich takéto emisie, ako je napríklad energetika.
Skupina Svetovej banky sa skladá zo Svetovej banky a ďalších pričlenených organizácií, ktoré majú za cieľ znížiť svetovú chudobu, a to prostredníctvom podpory udržateľného ekonomického rastu.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Komentujte :)