Berlín 20. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR-Rainer Jensen/dpa via AP)

Športový svet ostro odsúdil pondelkový šokujúci útok na vianočný trh v centre Berlína.

Pri pravdepodobnom teroristickom útoku, pri ktorom do davu na námestí Breitscheidplatz vrazil neosvetlený kamión, zahynulo najmenej 12 ľudí a desiatky utrpeli zranenia.

Na snímke nákladné auto s poľskou ŠPZ, ktoré narazilo do davu ľudí na vianočných trhoch v Berlíne v pondelok 19. decembra 2016Na snímke nákladné auto s poľskou ŠPZ, ktoré narazilo do davu ľudí na vianočných trhoch v Berlíne v pondelok 19. decembra 2016

“Sme otrasení a smutní. Naše myšlienky smerujú k obetiam, pozostalým a zraneným,” uviedol na twitteri Nemecký olympijský športový zväz (DOSB). K útoku sa na sociálnej sieti vyjadril aj nemecký bývalý pilot F1 Nico Rosberg. “Myslíme na rodiny a priateľov obetí,” napísal úradujúci majster sveta.

Útok vo štvrti Charlottenburg vyvolal aj ostré odsúdenie zo strany organizátorov berlínskeho maratónu. “Sme hlboko zarmútení strašnou udalosťou na vianočnom trhu v Berlíne. Naše myšlienky a modlitby smerujú k rodinám obetí. Dúfame v skoré uzdravenie zranených,” uviedli na facebooku. “Myslíme na obete, ich rodiny a všetkých, ktorých zasiahol tento tragický čin,” zareagoval na twitteri nemecký futbalový reprezentačný tím.

“Sme smutní a šokovaní. Naše myšlienky sú s obeťami a pozostalými,” uviedol Michael Preetz, športový riaditeľ bundesligového klubu Hertha Berlín, v ktorom pôsobí aj dvojica slovenských futbalových reprezentantov Peter Pekarík a Ondrej Duda. “Je hrozné, koľko ľudí zahynulo pri tomto násilnom čine. Oplakávame obete,” dodal prezident druholigového Unionu Berlín Dirk Zingler.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.