Londýn 20. novembra 2018 (HSP/Foto:SITA/AP-Christophe Ena)
 
Jude Law patrí k najúspešnejším anglickým hercom, ktorý sa predstavil v tituloch ako Sherlock či Grindelwaldove zločiny. V rozhovore pre Independent uviedol, že už prichádza čas, kedy sa detskými hrdinami stanú aj gayovia

Na snímke herec Jude Law

Nedávno autorka populárnej série o Harrym Potterovi J. K. Rowlingová priznala, že jeden z hlavných hrdinov filmu Dumbledore bol od začiatku homosexuálom, aj keď to v knihe ani filme nebolo explicitne zobrazené. “Vždy som myslela na Dumbledora ako na gaya,” priznala spisovateľka.
Rowlingová je tiež autorkou scenára filmu Grindelwaldove zločiny, v ktorom hrá postavu Dumbledora herec Jude Law. Ten v súvislosti s filmom pre britské médiá povedal, že nastáva čas, kedy by detskí hrdinovia mohli byť otvorene homosexuálmi.
Dodal, že Dumbledore v novom filme ešte nie je otvorene gay, no podľa neho je čas, aby detskí hrdinovia boli homosexuálni. “Myslím, že svet je pripravený na to, a ak nie je, jednoznačne by mal byť,” povedal herec.
 
Príspevok “Svet je pripravený na homosexuálneho detského hrdinu,” hlása známy britský herec Law zobrazený najskôr Hlavné správy.