Štokholm 19. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)

Súd vo švédskom Karlstade riešil v pondelok žalobu futbalistu Zlatana Ibrahimoviča na bývalého trénera atletického tímu “tre kronor” Ulfa Karlssona. Ten ho obvinil z užívania dopingu v čase, keď elitný kanonier pôsobil v Juventuse Turín

Na snímke futbalista Zlatan IbrahimovičNa snímke futbalista Zlatan Ibrahimovič

“Zlatan pribral desať kíl za šesť mesiacov počas svojho pôsobenia v Juventuse Turín. Podľa mňa to bol doping,” povedal Karlsson ešte v apríli pre švédsky denník NWT. Svoje podozrenia vysvetlil aj pre periodikum Expressen: “Som si istý, že nemôžete pribrať desať kíl ani počas dvoch sezón. To je príliš rýchlo, prirodzeným spôsobom to nedokážete.” Ibrahimovič hral za “starú dámu” v rokoch 2004-2006.

Karlsson sa za svoje výroky síce ospravedlnil, ale právnym dôsledkom sa nevyhol. “Obvinenia boli nepravdivé, nepodložené a môžu poškodiť povesť Ibrahimoviča ako športovca aj vo vzťahu k sponzorom a partnerom. Podali sme žalobu za ohováranie,” uviedol právny zástupca futbalistu Fredrik Bogren.

Tridsaťpäťročný Ibrahimovič, ktorý momentálne pôsobí v Manchestri United, nebol nikdy pozitívne testovaný na doping. Na súdnom pojednávaní nemusí byť povinne prítomný. Právnici “Ibru” požadujú, aby Karlsson v prípade uznania viny zaplatil súdne trovy, nežiadajú však náhradu škody, informovala agentúra dpa.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.