Štokholm, 29. októbra 2017 (HSP/Foto: Facebook)

Švédsky sociológ, novinár Joakim P. Jonasson, zistil, že domáce úrady skrývajú skutočné údaje o počte násilných trestných činov spáchaných migrantmi. Výsledky jeho prieskumu zverejnil švédsky portál SaveMySweden. Tu si jeho prácu v ktorej vychádza z rozsudkov súdov môžete stiahnuť vo formáte PDF

Sociológ uskutočnil výskum, počas ktorého sa zistilo, že vo viac ako 95% prípadov znásilnenia vo Švédsku sú páchateľmi migranti z ázijských krajín, Blízkeho východu alebo z Afriky. V priebehu svojho prieskumu zistil, že najčastejšie sa podobných zločinov dopúšťajú prisťahovalci z Afganistanu. Švédsky sociológ poukázal na to, že domáce úrady úmyselne skryjú tieto skutočnosti.
Pripomenul, že v januári tohto roka minister pre migráciu Morgan Johansson nariadil Rade pre prevenciu kriminality (BRA), aby nezhromažďovala, neanalyzovala a nezverejňovala štatisticky údaje o pôvode zločincov. „To iba rozviazalo ruky páchateľom násilných trestných činov,“ prízvukuje novinár a sociológ Joakim P. Jonasson. Zdôraznil, že domáce úrady všetkými možnými spôsobmi bránili vykonaniu sociologickej štúdie o tejto otázke.
Čo sa týka znásilnení s použitím hrubého násilia alebo zbrane, tak osoby s cudzím pôvodom sa dopúšťajú 84% takýchto znásilnení. Najväčšie zastúpenie medzi násilníkmi majú Afganci, Iračania a Somálčania, až na štvrtom mieste sú Švédi. Dve z troch brutálnych znásilnení sú spáchané žiadateľmi o azyl alebo mužmi, ktorým bolo udelené povolenie na pobyt. Každé štvrté znásilnenie je spáchaných švédskymi prisťahovalcami v prvej či druhej generácii narodených vo Švédsku. Ak sa pozrieme, ktorá krajina má najväčšie percento násilníkov medzi imigrantmi, je to Alžírsko, Afganistan, Tunisko, Maroko a Palestína
Ak rozoberieme štatistiky podrobnejšie, pochopíme, že švédski muži v posledných 5 rokoch spáchali znásilnenie (bez použitia hrubého násilia) len v 4,4 % z celkového počtu v tejto kategórii trestných činov. Ostatných 96 % zločinov spáchali prisťahovalci! Inými slovami, riziko, že vás napadne práve migrant, je 541 krát väčšie, ako to, že na vás náhodou zaútočí švédsky muž. Bol som strašne šokovaný týmito štatistikami,“ prízvukuje švédsky novinár.
90% skupinového násilia (skupinové znásilnenie) je spáchaného mužmi zámorského pôvodu. Každý štvrtý násilník je Afganec.
Podiel homsexuálnych znásilnení v posledných rokoch prudko vzrástol. 85 % odsúdených za skupinové násilie proti mužom sú Afganci, 15 % Iránci. Švédski muži prevažujú iba v odsúdených pedofilných trestných činoch a držaní detskej pornografie.
Poukázal na to, že švédske úrady úmyselne skrývajú fakty zločinov migrantov a bránia všeobecnej publicite, pretože nechcú vyvolávať paniku. „Ale vzhľadom na to, že polícia je absolútne bezmocná a nedokáže riešiť podobné problémy, a navyše Švédsko sa pridržiava pochybnej solidarity v rámci EÚ a utajuje všetky tieto informácie, neveští nič dobré,“ upozorňuje sociológ.
„Švédsko bolo kedysi jednou z najbezpečnejších krajín v Európe, ale dnes je ohniskom zločinu kvôli veľmi zlej migračnej politike EÚ a domácich úradov,“ prízvukuje v závere známy švédsky sociológ a novinár Joakim P. Jonasson.
Eugen Rusnák