Tokio 23. apríla 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Koji Sasahara,pool)
 
Švédsky kráľ Karol XVI. Gustáv a japonský cisár Akihito navštívili v pondelok v Tokiu pri príležitosti 150. výročia nastolenia diplomatických vzťahov medzi svojimi krajinami špeciálnu výstavu venovanú švédskym prírodným vedám. Informovala o tom agentúra AP.

Švédsky kráľ Karol XVI. Gustáv (vpravo) a jeho manželka švédska kráľovná Silvia (druhá vpravo), japonský cisár Akihito a japonská cisárovná Mičiko si pozerajú špeciálnu výstavu venovanú švédskym prírodným vedám “The Art of Natural Science in Sweden”

Švédsky kráľ si so svojou manželkou, kráľovnou Silviou, po boku Akihita a cisárovnej Mičiko prezrel výstavu o troch kľúčových švédskych vedcoch z 18. storočia, ktorí ovplyvnili Japonsko – vrátane Carla Linného, ktorý položil základy systematického vedeckého zatriedenia rastlín a živočíchov.
Akihitovi, ktorý je morským biológom, v roku 2007 udelila čestný doktorát univerzita, na ktorej Linné študoval. Japonské médiá uviedli, že cisára výstava veľmi zaujala a zostal na nej dlhšie, než plánoval. Švédsky kráľovský pár počas svojho pobytu v Tokiu absolvuje aj štátny banket a obchodný seminár.
 
Príspevok Švédsky kráľ je v Japonsku – krajiny oslavujú 150 rokov diplomatických vzťahov zobrazený najskôr Hlavné správy.