Švédsko: Vláda sa vyhne odvolávaniu ministrov po tom, ako stiahla daňové plány

Štokholm 27. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto: TASR/AP-Jonas Ekstromer, TT News Agency)

Švédska opozícia zrušila plánované hlasovanie o vyslovení nedôvery viacerým členom menšinovej stredoľavej vlády po tom, ako koalícia v sobotu oznámila, že stiahne niektoré navrhované zvyšovania daní v rámci rozpočtu na rok 2018. Informovala o tom agentúra Reuters
Na snímke švédsky premiér Stefan Löfven

Denník Expressen tento týždeň informoval, že koaličná vláda sa dohodla s Ľavicovou stranou, na ktorej podporu sa v parlamente spolieha, na odvolaní plánov na zmeny v daňových predpisoch pre malé firmy a zvýšení počtu ľudí platiacich štátnu daň z príjmov.
Vláda však v najnovšom oznámení uviedla, že mieni naďalej presadzovať daň pre letecké spoločnosti.
Stredpravá opozícia pohrozila návrhom na vyslovenie nedôvery viacerým ministrom, ak koalícia, ktorá nemá väčšinu v parlamente, plány na zvyšovanie daní neodvolá.
Švédsku zvyčajne stabilnú politickú scénu zloženú z hlavných blokov v uplynulých rokoch narušil nárast podpory protiimigračnej populistickej strany Švédski demokrati. Stredoľavý ani stredopravý tábor nemôže vytvoriť väčšinovú vládu bez tejto strany, s ktorou však koalíciu zvyšné subjekty odmietajú alebo sa zdráhajú do nej vstúpiť.
Najbližšie parlamentné voľby vo Švédsku sa majú konať 9. septembra 2018.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Komentujte :)