Štokholm 17. októbra 2017 (HSP/Breitbart/Foto:Twitter)
 
Švédka, ktorá pracuje ako pomocníčka pre žiadateľov o azyl, obhajovala polygamiu medzi islamskými žiadateľmi o azyl a povedala, že by bolo pekné, keby si jej švédsky manžel vzal ďalšiu ženu
Ilustračné foto

 Žena sa objavila v dokumentárnej sérii nazvanej “Alah v Európe”, ktorú má na svedomí verejne financovaná Holandská liberálno-protestantská rozhlasová spoločnosť (VPRO), ktorá skúmala integráciu žiadateľov o azyl vo Švédsku. Filmový štáb sa stretol so žiadateľom o azyl s dvoma manželkami a viac ako šiestimi deťmi.
“To, čo som sa naučila po mnohých rokoch práce s ľuďmi z rôznych krajín, je to, že musíte byť veľmi úctiví voči rôznym kultúram. Pretože vo všetkých kultúrach je niečo lepšie ako v naše vlastnej kultúre,” povedala pomocníčka.
“V tradícii, z ktorej pochádzajú, musí žena urobiť veľa. Musí mužovi slúžiť. A to je veľmi ťažké. Ak máte viac detí, musíte pratať, variť a nakupovať. Existujú teda ženy, ktoré hovoria svojim mužom, aby si našiel aj druhú ženu,” dodala.
“Rozumiem tomu. Som vydatá za jedného muža,” povedala Švédka a na otázku holandskej novinárky, či by súhlasila s tým, aby si jej manžel vzal ďalšiu ženu, povedala:” Áno, absolútne! Alebo by sme mohli mať v rodine tretieho dospelého, aby sme zmiernili bremeno.”

Po krátkom rozprávaní so syrským mužom s dvoma ženami povedala holandská novinárka: “Mám pocit, že tu prebieha obohatenie švédskej kultúry”. Keď sa novinárka pokúsila opýtať jednej z manželiek, čo si myslí o tom, že sa jej manžel oženil s inou ženou, tá odpovedala: “Je jedno, čo mu hovorím, robí si, čo chce. Samozrejme, nemám na výber.” “Nemôže povedať nič. Je to jeho voľba,” dodal tlmočník.
Polygamné manželstvá v Európe zažívajú boom kvôli veľkému počtu moslimských migrantov vstupujúcich na kontinent z Blízkeho východu a Afriky. V Taliansku moslimský vodca obhajoval legalizáciu tejto praxe argumentujúc, že ​​ak je povolené homosexuálne manželstvo, potom by mala byť aj polygamia.
V Spojenom kráľovstve barónka Coxová tvrdila, že v krajine sa darí mnohoosobovým manželstvám a že v dôsledku toho má mnoho moslimských mužov viac ako 20 detí. Minulý rok moslimský muž v Sunderlande vytvoril internetovú stránku “polygamickej zoznamky” pre moslimov, pričom tvrdil, že polygamné manželstvá sú “prirodzené”.