Štokholm 13. apríla 2017 (HSP/Foto:TASR/AP-Darko Vojinovic)

Situácia vo Švédsku sa neustále zhoršuje. Najnovšie švédska pošta PostNord vyhlásila, že svojich zamestnancov nebude posielať do no-go zón v Rinkeby.

Ilustračné foto

Rinkeby je veľmi známe problematické štokholmské predmestie, nachádza sa tu množstvo gangov. Pošta 29. marca tohto roku rozhodla, že nebude doručovať do tejto štvrti všetky balíky, letáky či listy. Toto obmedzenie zasiahne približne dve stovky domácností.

“V tejto oblasti boli problémy, a preto sme zaviedli ochranné opatrenia, musíme zaistiť bezpečie pre našich zamestnancov,” povedala hovorkyňa PostNord Maria Ibsenová.

Ibsenová taktiež zdôraznila, že ihneď po zavedení tohto opatrenia sa začali na PostNord sypať vlny sťažností od nespokojných migrantov, ktorí sú z tohto opatrenia šokovaní. Obhajujú sa tým, že pošta zaviedla toto opatrenia bez predchádzajúcej písomnej správy, ktorá by dokázala to, že poštári čelia v ich štvrti nebezpečenstvu.

K opatreniu sa vyjadrila aj manažérka PostNord Camilla Tornkvistová.

,,Situácia je chaotická, takže sme po jednom incidente spoločne s naším hlavným námestníkom pre bezpečnosť pristúpili k tomu rozhodnutiu.”

Tornkvistová však odmietla zverejniť detaily rozhodujúceho incidentu, ktorý donútil spoločnosť zaviesť toto opatrenie, ktoré by však malo byť len dočasné, pretože uviedla, že spoločnosť robí všetko preto, aby boli časom poštové dodávky obnovené, informuje denník DailyMail.

Samuel Poništ

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.