Švédska polícia pátra po vodičovi, ktorý s odcudzeným kamiónom nabúral do áut

Štokholm 1. júna 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/Claudio Brescian/TT News Agency/AP)

Švédska polícia oznámila, že pyrotechnici nenašli nič podozrivé v odcudzenom kamióne, ktorý dnes nabúral do niekoľkých zaparkovaných áut v meste Eskilstuna západne od Štokholmu. Muž, ktorý kamión predtým odcudzil, je na úteku. Polícia ho podozrieva z krádeže vozidla.
Ilustračné foto

Policajný hovorca Björn Öberg pre agentúru DPA povedal, že nemajú hlásených žiadnych zranených. Kordóny, ktorými uzavreli miesto nehody, po prehľadaní kamióna pyrotechnikmi zrušili.
Manažér spoločnosti, ktorej kamión patrí, pre štokholmský denník Aftonbladet uviedol, že legitímny vodič kamióna nechal pri vykladaní kľúče v zapaľovaní, čím porušil nariadenie spoločnosti. Vozidlo prevážalo hotelovú bielizeň.
“Bol vnútri hotela, kde preberal vozík s bielizňou a nevidel osobu, ktorá kamión ukradla,” uviedol nemenovaný šéf spoločnosti. “Sme veľmi radi, že sa nikomu nič nestalo,” dodal. Polícia označila za kľúčové nájsť vodiča, aby mohla zistiť, či úmyselne vrazil s kamiónom do áut alebo bol pod vplyvom alkoholu či drog.
Uzavretie oblasti nehody kordónmi a ďalšie bezpečnostné opatrenia považovala za potrebné vzhľadom na udalosti zo 7. apríla, keď odcudzený kamión vbehol do pešej zóny plnej chodcov v centre Štokholmu, kde zabil päť ľudí.
“Vzhľadom na to, čo sa stalo v Štokholme, sme si chceli byť istí,” dodal Öberg. Podľa jeho vyjadrenia neboli doručené žiadne hrozby. Polícia skúma záznamy z bezpečnostných kamier a požiadala verejnosť o informácie. Zatiaľ v prípade nikoho nezatkli. Mesto Eskilstuna má asi 60.000 obyvateľov.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Komentujte :)