Quebec 24. marca 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Jacques Boissinot/The Canadian Press via AP)
 
Švédka Stina Nilssonová sa stala víťazkou nedeľňajších stíhacích pretekov na 10 km voľnou technikou v rámci Svetového pohára v behu na lyžiach v kanadskom Quebecu. Dvadsaťpäťročná rodáčka z Malungu triumfovala vo všetkých troch štartoch vo finále SP a okrem toho získala malý glóbus pre najlepšiu ženu hodnotenia šprintov

Na snímke bežkyňa na lyžiach Stina Nilssonová

Na druhej priečke finišovala Nórka Therese Johaugová, ktorá je držiteľkou malého glóbusu z “dlhých behov”. Tretie miesto obsadila jej krajanka a víťazka celkového hodnotenia SP Ingvild Flugstad Östbergová, ktorá sa tešila z veľkého krištáľového glóbusu prvýkrát v kariére. Slovensko v pretekoch nemalo zastúpenie a počas tohtoročnej zimy bežkyne na lyžiach spod Tatier nebodovali v seriáli SP.
Do stíhačky vstupovali pretekárky na základe výsledkov z predchádzajúcich dvoch vystúpení v Quebecu. Vďaka dvom víťazstvám a časovým bonusom mala Nilssonová k dobru 33 sekúnd pred druhou Östbergovou a až 49 sekúnd pred treťou Johaugovou. Švédka si preto bez problémov kontrolovala prvú pozíciu a záverečné metre si mohla oslavne vychutnať. Za ňou vzorne spolupracovalo nórske duo, ale napriek veľkej snahe nedokázalo na desaťkilometrovej vzdialenosti zmazať veľké manko. V cieľovej rovinke mala navrch Johaugová, keďže Östbergová koncovku vypustila. Viac sa bojovalo o štvrtú pozíciu, na ktorú sa zaradila Fínka Krista Pärmäkoskiová pred Švédku Ebbu Anderssonovú. Elitnú šesticu uzavrela jej krajanka Jonna Sundlingová.
 
Svetový pohár v behu na lyžiach – Quebec (Kan.) – nedeľa:
Ženy – Stíhacie preteky na 10 km voľnou technikou: 1. Stina Nilssonová (Švéd.) 23:55,1 min, 2. Therese Johaugová +12,9 s, 3. Ingvild Flugstad Östbergová (obe Nór.) +15,1, 4. Krista Pärmäkoskiová (Fín.) +52,3, 5. Eba Anderssonová +53,3, 6. Jonna Sundlingová (obe Švéd.) +1:14,1 min
 
Príspevok Švédka Nilssonová víťazkou ženskej stíhačky v Quebecu, veľký glóbus pre Östbergovú zobrazený najskôr Hlavné správy.