Bratislava 25. apríla 2017 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

Včera sa malo konať ďalšie disciplinárne konanie proti členovi Harabinovho senátu JUDr. Dohňanskému. Predsedníčka Švecová, ktorá v konaní vystupuje vo funkcii prokurátora na konanie neprišla a miesto seba poslala advokáta!, ktorého navyše platí zo štátnych peňazí. Na túto nehoráznosť už v minulosti upozornil sudca Štefan Harabin, ktorý úspešne čelil už štyrom disciplinárnym konaniam. „Je to to isté, ako keby som ja ako sudca neprišiel na pojednávanie vyhlásiť rozsudok, ale poslal by som miesto seba advokáta a ešte ho zaplatil zo štátnych peňazí.“

Na snímke predsedníčka Najvyššieho súdu SR Daniela Švecová

K disciplinárnemu konaniu Harabin povedal: Disciplinárne konanie proti Dr. Dohňanskému skončilo za päť minút. Švecová neprišla. Hoci o pojednávaní vedela najmenej šesť týždňov dopredu, až dnes napísala senátu, že má zaplatenú dovolenku v zahraničí. Päťčlenný senát nedovolil, aby ju zastupoval advokát Benedik za štátne peniaze. Vykázal ho zo súdnej siene a pojednávanie odročil. Ako obhajca Dr. Dohňanského som navrhol jej uložiť poriadkovú pokutu za úmyselne zmarenie dnešného pojednávania. Švecová sa permanentne správa obštrukčne ako mafiánsky advokát. Spôsobuje prieťahy v konaniach, ktoré sama iniciuje. Traja členovia senátu museli cestovať až z východného Slovenska a nemohli pojednávať svoje veci na materských súdoch. Konkrétne finančné škody, ktoré spôsobuje Švecová Slovensku enormne narastajú. Zatiaľ to za ňu platia aj občania so 400 EUR-ovými platmi. Toto je zvyšovanie dôveryhodnosti justície v praxi. Môžeme sa čudovať, že súdnictvu na čele so Švecovou a Bajánkovou dôveruje až 20 % občanov. Najmenej v Európskej únii. Bude ju už konečne Čižnár stíhať za zneužívanie právomoci verejného činiteľa?

Švecová už mala byť po dosiahnutí veku 65 rokov odvolaná z funkcie. Súdna rada a prezident Kiska však v jej prípade nekonajú, čím vnášajú do súdnictva dvojaký meter.