Bratislava 8. novembra 2018 (HSP/Foto: Michaela Kolimárová)
 
Poslanec NR SR Peter Marček oznámil, že zakladá novú politickú stranu. Podľa jeho slov “dôležité je, že Slovensko potrebuje naozajstnú národnú, proslovanskú stranu, s čistým štítom a takú, za ktorou sú aj činy, nielen slová”. Na túto snahu na sociálnej sieti reagoval kandidát na prezidenta SR a predseda Slovenského Hnutia Obrody Róbert Švec

Na snímke kandidát na prezidenta SR a predseda Slovenského Hnutia Obrody Róbert Švec

“Veď to, pán poslanec. Tie činy. V slovenských národných a vlasteneckých kruhoch bolo dlhé roky meno Marček neznámy pojem, až posledné mesiace, ste sa ako poslanec NR SR začali motať okolo národných tém a staviate sa do pozície slovenského vlastenca a bojovníka za národné a štátne záujmy Slovenskej republiky. Ak ste na staré kolená precitli a pochopili ste, že úlohou každého zodpovedného občana je ochraňovať slovenské záujmy, výborne, patrí vám za to pochvala,” napísal Švec.
Ale zároveň Róbert Švec nepriamo spochybnil úprimnosť poslanca Marčeka. “Ale je aj možné, že ste sa vydali na cestu získavania politických bodov tým, že naskočíte na vlnu politiky, ktorá je dnes v Európe v móde, len aby ste boli aj po najbližších voľbách poslancom NR SR a odobrali hlasy aktivistom a politikom, ktorí sú na slovenskej vlasteneckej scéne už dlhé roky a za ktorých hovoria už aj konkrétne činy a výsledky práce. Čas ukáže kto ste, pán Marček. Tie činy sú dôležité a na tie si počkáme,” vyhlásil Róbert Švec.
 
Príspevok Švec reaguje na snahu Marčeka založiť národnú stranu: Vaša póza vlastenca je zaujímavá, ale aj nedôveryhodná zobrazený najskôr Hlavné správy.