Vatikán 26. februára 2019 (HSP/TK KBS/RV/Foto:SITA/AP-Andrew Medichini)
 
Pápež František ohlásil pastoračnú návštevu mariánskej pútnickej svätyne Loreto. Cestu podnikne na slávnosť Zvestovania Pána v pondelok 25. marca 2019

Na snímke pápež František

Svätý Otec pri tejto príležitosti obetuje Panne Márii posynodálnu apoštolskú exhortáciu venovanú téme „Mladí, viera a rozlišovanie povolania“, ktorou sa zaoberala Synoda biskupov v októbri 2018.
Tlačové stredisko Svätej stolice zverejnilo program návštevy, v ktorom má pápež František po zvítaní sa s cirkevnými a občianskymi predstaviteľmi ako prvý bod slávenie Eucharistie o 9.45 vo Svätom domčeku Panny Márie, ktorý sa nachádza pod kupolou Loretskej baziliky. V závere slávenia podpíše posynodálny list mladým.
Pápeža Františka privíta v Lorete miestny arcibiskup prelát Mons. Fabio Dal Cin spolu s rektorom Pápežskej baziliky Svätého domu v Lorete, kapucínskym pátrom Francom Carollom. Po svätej omši sa pápež pozdraví s komunitou kapucínov a požehná chorých prítomných v chráme.
Na nádvorí pred bazilikou sa Svätý Otec prihovorí zhromaždeným veriacim a pomodlí sa s nimi poludňajšiu modlitbu Anjel Pána. Po spoločnom obede s biskupmi sa Svätý Otec rozlúči s hostiteľmi, vrátane občianskych predstaviteľov mesta Loreto a regiónu Marche.
Vyše 200 kilometrovú vzdušnú vzdialenosť prekoná Svätý Otec helikoptérou zhruba za hodinu. Z vatikánskeho heliportu vyrazí o 8.00, jeho návrat je plánovaný na 15.45.
 

Príspevok Svätý Otec príde do Loreta s novou apoštolskou exhortáciu o mladých zobrazený najskôr Hlavné správy.