Rím 8. apríla 2019 (HSP/TK KBS/RV/Foto:TK KBS)
 
Svätý Otec František v nedeľu 7. apríla navštívil ďalšiu z Rímskych farností. Tentoraz zájde do centrálnej časti mesta, do štvrte Monteverde na vŕšku Gianicolo. V čerstvo zrekonštruovanom farskom kostole sv. Júlia posvätí nový oltár

Patrónom farnosti je svätý pápež Július I., ktorý bol 35. pápežom v poradí. Rímsku cirkev viedol v r. 337 – 352. Farnosť spravuje komunita Regulárnych kanonikov Nepoškvrneného počatia. Ide o kongregáciu s augustiniánskou spiritualitou, združujúcu kňazov a bratov (Congregatio Canonicorum Regolarium Immaculatae Conceptionis).

Pápeža vo Farnosti sv. Júlia privítajú pred 16. hodinou. Pred svätou omšou sa najprv stretne s jednotlivými zložkami farského života. Požehná chorých, porozpráva sa s novomanželmi a snúbencami a pozdraví tvorivú skupinu, ktorá cez Vianoce zrealizovala „živý betlehem“. Svätý Otec sa stretne i s farskou pobočkou Charity, ktorá v zimnom období prevádzkuje útulok so štyrmi lôžkami pre bezdomovcov.
Spoločenstvo Farnosti sv. Júlia sa slávením Piatej pôstnej nedele so svätým Otcom Františkom vráti do obnoveného chrámu po troch rokoch v provizórnych priestoroch. Stavba zo 60. rokov 20. storočia si vyžadovala opravu stropnej konštrukcie. Hlavný liturgický priestor tvorí suterénna sála z veľkej časti pod úrovňou okolitého terénu, pôvodne projektovaná ako krypta pod kostolom, ktorého nadzemná časť sa však už nezrealizovala.
Rímsku farnosť sv. Júlia v minulosti navštívil sv. Ján Pavol II., a to v roku 1996.
 
Príspevok Svätý Otec František požehnal nový oltár v rímskej Farnosti sv. Júlia zobrazený najskôr Hlavné správy.