Bývalý útočník Colorada či Ottawy si na jar tohto roka poriadne zavaril. 15. marca ho totiž zatkla polícia za jazdu pod vplyvom alkoholu. Všetko by bolo v poriadku, keby v aute neviezol aj mladšieho syna. „Podľa zákonov v štáte Colorado môže byť vodič obvinení z týrania a ohrozenia detí, ak sú pasažiermi v aute, ktoré obvinený riadi pod vplyvom alkoholu,“ referuje Denver Post.


Svatoš mal s manželkou Dianou dvoch synov Mareka Davida (6) a Milana (3).
Foto: Instagram

Na jar 2016 si vodič sanitky všimol na ceste v Lone Tree nevyspytateľne sa správajúci Mercedes Benz, ktorý niekoľkokrát prešiel do ľavého pruhu a dokonca dvomi kolesami vyšiel aj na chodník. Mercedes zastavil na parkovisku, sanitka ho nasledovala a privolala policajnú hliadku. Hneď bolo vidno, že Svatoš ako vodič má pod čapicou. „Zdravotníci skonštatovali, že je pod vplyvom alkoholu. Problém mu robilo už vystúpenie z auta. Bolo cítiť alkohol a na perách mál suché červené škvrny z vína,“ píše sa v zápisnici z incidentu.


Správy, že sa mal Svatoš s manželkou Dianou rozvádzať sa nepotvrdili.
Foto: Facebook

Záchranári ho vzali do zdravotníckeho zariadenia v Sky Ridge a jeho vtedy dvojročného syna Milana odovzdali matke. Policajtovi sa Marek priznal, že vypil pol fľaše vína a má predpísaný oxykodón a Percocet, ale nedokázal si spomenúť, či s ním v aute sedel aj syn. Nakoniec zo všetkého vyviazol s podmienečným trestom zákaz riadenia auta na jeden rok.


Svatoš odohral posledný zápas v drese Košíc v sezóne 2013/14.
Foto: SITA

Marek Svatoš zomrel pred mesiacom, keď ho našla mŕtveho jeho manželka Diana v ich dome v Lone Tree. Posmrtný rozbor krvi ukázal, že v minulosti užíval heroín a ukázalo sa, že podstúpil aj protidrogové liečenia. Rovnako sa v jeho tele našli stopy po morfiu, kodeíne či liekoch na tlmenie pocitu úzkosti. Jeden z najväčších talento slovenského hokeja na prelome tisícročí sa v NHL výrazne presadil v drese Colorada Avalanche, ale jeho kariéru zmietali početné zranenia. Zakončil ju v sezóne 2013/14, keď sa s rodnými Košicami tešil z titulu majstra Slovenska.