Bern 7. marca 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Damian Dovarganes)

Švajčiarskom otriaslo v pondelok krátko po 21.00 h SEČ zemetrasenie s magnitúdou 4,6. Jeho epicentrum sa nachádzalo šesť kilometrov severovýchodne od priesmyku Klausenpass spájajúceho kantóny Uri a Glarus, informoval na svojej stránke denník Basler Zeitung s odvolaním sa na seizmologický ústav pri technologickom inštitúte ETH v Zürichu

Ilustračné foto

Hypocentrum hlavného otrasu sa podľa americkej geologickej služby USGS nachádzalo v hĺbke desať kilometrov. Po ňom nasledovalo viac ako desať dotrasov slabšej intenzity, ktoré boli cítiť napríklad v Zürichu, Neuenburgu či Bazileji.

Išlo oi jedno z najsilnejších zemetrasení vo Švajčiarsku za uplynulé roky. Podľa seizmologického ústavu sa v blízkosti epicentra môžu vyskytnúť škody mierneho až stredného rozsahu.

Hovorca polície v kantóne Schwyz agentúre SDA povedal, že po otrasoch trvajúcich asi tri sekundy sa ozvalo 20-30 občanov. Hlásenia o väčších škodách nie sú k dispozícii.

Vlani zaznamenali vo Švajčiarsku 31 citeľných zemetrasení, čo je o osem viac ako dlhoročný priemer. Najsilnejšie zemetrasenie s magnitúdou 4,1 postihlo 24. októbra 2016 kantón Wallis.