Praha 22. februára 2019 (HSP/Foto:Facebook/KDU-ČSL)
 
Na oslavu Národného týždňa manželstva sa rozhodla česká strana KDU-ČSL usporiadať súťaž. Hlavná cena bola večera s budúcim predsedom strany. Po celý týždeň strana, ktorá bojuje za tradičné manželstvo, zverejňovali na sociálnej sieti rodinné alebo manželské fotografie straníkov. Súťaž však vzali útokom homosexuálne páry

“Pochváľte sa nám tiež do komentárov fotkou so svojou drahou polovičkou alebo celou rodinou a vyhrajte večeru s novým predsedom KDU-ČSL,” vyzvala strana pužívateľov Facebooku v nedeľu.
Pod statusom však začali prevažovať fotografie homosexuálnych párov.
“11 rokov spolu a úžasné 3 deti (na fotke nám chýba ten najstarší) najkrajší okamih na svete bol keď sa prvýkrát nadýchli naše deti, keď prvýkrát zaplakali, prvýkrát otvorili očká nič krajšie a dôležitejšie v živote nie je ….. Len keby už konečne bolo manželstvo pre všetkých a boli sme rodina pre všetkých a vo všetkých prípadoch,” znie jeden z komentárov pod fotografiou dvoch žien s deťmi.
Záplavu fotografií párov rovnakého pohlavia pre portál Lidovky.cz okomentovala hovorkyňa ľudovcov Denisa Morgensteinová s tým, že do vyhodnotenia budú zahrnuté všetky fotografie.
“Bol Národný týždeň manželstva a my sme chceli upozorniť na dôležitosť manželstva, pretože je to pre KDU-ČSL podstatná hodnota. Neuviedli sme, že to musí byť fotografia len manželov alebo heterosexuálnych párov. Ak tam chcú pridávať fotky, samozrejme ich tam pridávať môžu,” povedala.
Na základe množstva zaslaných fotografií homosexuálnych párov je možné, že vyžrebovaným párom bude práve jeden z nich.” Je predčasné predvídať, ako súťaž dopadne, fotografií je tam veľa a budú ešte pribúdať,” uviedla tlačová hovorkyňa KDU-ČSL.
Podľa hovorkyne je však otázne, či týmto párom ide skutočne o výhru, alebo si z toho robia iba žarty.
Ako už v minulosti povedal ľudovecký poslanec Marek Výborný: “Dieťa je dar. A ak niekto hovorí o tom, že dieťa má rodičov rovnakého pohlavia, tak ja sa myslím, že to je protirečenie. To totiž nie je možné. Dieťa biologicky vzniká splynutím dvoch pohlavných buniek, mužskej a ženskej.”
 

 
Príspevok Súťaž na oslavu týždňa manželstva zaplavili fotky homosexuálnych párov zobrazený najskôr Hlavné správy.