Suspendovaný Villar tvrdí, že Španielsku hrozí neúčasť na MS

Madrid 19. decembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Paul White)

Suspendovaný prezident Španielskej futbalovej federácie (RFEF) Angel Maria Villar sa v pondelok snažil vyvolať obavy, že španielskej reprezentácii hrozí vylúčenie z majstrovstiev sveta 2018 v Rusku pre zasahovanie vlády do futbalových záležitostí.
Na snímke Angel Maria Villar

Z korupcie obvinený funkcionár to podľa agentúry AP povedal na tlačovej konferencii v Madride, kde okrem iného opätovne poprel svoju vinu. Zároveň obvinil vládu za to, že zasahovala do federačných záležitostí a to napokon viedlo k jeho potrestaniu. “Vláda spôsobila to, že španielskej reprezentácii hrozí neúčasť na majstrovstvách sveta,” povedal 67-ročný Villar, ktorého zatkli v júli spoločne s jeho synom Gorkom Villarom a ďalšími dvomi funkcionármi. “Hrozba je naozaj veľká. Keď sa Španielsko nepredstaví na majstrovstvách sveta, tak za to môže jednoznačne vláda,” dodal Villar.
Villar zvolal tlačovú konferenciu tri dni po tom, ako Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) vytkla RFEF zasahovanie štátu do interných záležitostí. Podľa miestnych médií môžu v prípade potrestania Španieli prísť o MS 2018. “Je tu vážne riziko,” napísal v piatok El País. Zúčastnené strany dúfajú, že skoré stretnutie problém vyrieši. Podľa vyhlásenia RFEF sa už v predmetnej veci stretol so zástupcami FIFA a UEFA nový prezident národného zväzu Juan Luis Larrea na žrebe svetového šampionátu.
Villara suspendovali na jeden rok po tom, ako ho spoločne s jeho synom a ďalšími dvoma funkcionármi RFEF zatkli pre podozrenie z korupcie. Villar rezignoval na svoje funkcie viceprezidenta FIFA aj Európskej futbalovej únie (UEFA), ale nechcel sa vzdať postu prezidenta RFEF, na ktorej čele stál od roku 1988. Jeho odmietnutie odstúpiť napokon viedlo k tomu, že ho na rok potrestala zastávať post prezidenta RFEF španielska vláda.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)