Bratislava 23. decembra 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

Bývalý tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Július Šupler bol zaradený medzi legendy popradského hokeja. Stalo sa tak pred nedeľňajším tipsportligovým súbojom, v ktorom jeho rodný Poprad privítal na domácom ľade HC Košice. Pred úvodným buly si vyslúžil potlesk viac než 4000 fanúšikov a pod strechu zimného štadióna bola vyvesená pamätná vlajka

Na snímke Július Šupler

„Veľmi si vážim, že si HK Poprad spomenul a ocenil moju 40-ročnú robotu. Myslím si, že to bol základ toho, že som tu vyrastal ako tréner aj ako hráč. Cením si, že v skromných podmienkach sme dokázali ‘urobiť’ výsledky a potom pokračovať aj v iných kluboch. Vďaka patrí aj našim fanúšikom, ktorí sú a boli fantastickí a v neposlednom rade aj mojej rodine,“ vyjadril sa 69-ročný Šupler v rozhovore pre klubový web HK Poprad.

Július Šupler po skončení hráčskej kariéry presedlal na tú trénerskú a pochváliť sa môže viacerými úspechmi. Ako hlavný tréner doviedol slovenskú reprezentáciu do štvrťfinále olympijského turnaja v nórskom Lillehameri a mal veľkú zásluhu na postupe z C-kategórie až medzi hokejovú elitu. Na klubovej úrovni pôsobil v českej aj slovenskej najvyššej súťaži, no snáď najväčšiu stopu zanechal v Diname Riga, s ktorým sa v troch sezónach po sebe dostal do play-off Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL).

„Medzi prvé spomienky patria prvé kroky na starom zimáku, na ktorý ma priviedol pán Babony – brankár HC Tatry. Následne si spomínam na tých desať rokov v Poprade, ďalej na Bratislavu, federálny titul v Trenčíne či reprezentáciu a jej boj o postupové priečky. Šesťkrát som bol v play-off KHL, veľmi veľa mi dala dvojročná epizóda v Amerike a tiež olympiáda v Lillehammeri. V neposlednom rade ma tešia ocenenia Tréner roka buď vo federácii alebo na Slovensku,“ uviedol Šupler.

Hokejisti Popradu v nedeľňajšom zápase proti Košiciam síce prehrali 0:4, ale dnes 69-ročný odborník im zaželal, aby dosiahli úspech a v Tipsport lige sa prebojovali čo najďalej. Okrem toho nevylúčil, že vo svojej trénerskej činnosti bude pokračovať. „Trošku sa mi negatívne veci prejavili na zdraví, preto som sa v poslednej dobe až tak nevenoval práci. Ponuky mi však stále chodia, takže uvidíme, čo bude,“ dodal Šupler, ktorý sa zaradil k legendám popradského hokeja, akými sú Martin Štolc, Rudolf Tomašek, Cane Gemov, Milan Skokan alebo Pavel Svitana.

Sme pod neustálym tlakom
Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ
Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj