Manchester 19. decembra 2018 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-PA)
 
Futbalistov anglického klubu Manchester United pravdepodobne do konca tejto sezóny 2018/2019 povedie Ole Gunnar Solskjaer. Ako referujú viaceré britské médiá, vedenie “červených diablov” ho v stredu oficiálne vymenuje do funkcie. V utorok uvoľnil trénerskú stoličku na Old Trafforde Portugalčan José Mourinho

Na snímke Ole Gunnar Solskjaer

Štyridsaťpäťročný Solskjaer je jeden zo symbolov tzv. zlatej éry United pod vedením trénera Sira Alexa Fergusona. Supernáhradník či zabijak s detskou tvárou, ako zneli prezývky rodáka z nórskeho Kristiansundu, v sezóne 1998/1999 rozhodol v nadstavenom čase pamätné barcelonské finále Ligy majstrov proti nemeckému Bayernu Mníchov (2:1). Informáciu o angažovaní Solskjaera ešte účastník Premier League oficiálne nepotvrdil, na jeho webe sa však pri záberoch Nórovho gólu zo spomenutého zápasu LM v utorok večer čas svietili slová: “Solskjaer sa stáva naším dočasným trénerom 20 rokov po strelení tohto gólu na Camp Nou.” Tento príspevok neskôr odstránili.
Na tento status dokonca zareagovala aj nórska premiérka Erna Solbergová, keď na sociálnej sieti uviedla: “Veľký deň pre nórsky futbal. Veľa šťastia pri kormidle ´červených diablov´.” Aj ona neskôr svoj tweet zmazala.
 
Príspevok Supernáhradník či zabijak s detskou tvárou. Solskjaer dočasne povedie Manutd, znie z Anglicka zobrazený najskôr Hlavné správy.