Bratislava 18. februára 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)
 
Levickí Patrioti sa v nedeľu tešili z premiérového zisku Slovenského pohára v basketbale. Zverenci slovinského kouča Tea Hojča zdolali vo finále hráčov Interu Bratislava po vyrovnanom priebehu 78:75

Na snímke s loptou Lee Skiner (Inter) a vľavo Boris Bojanovský (Levickí Patrioti) počas finále Slovenského pohára v basketbale mužov BK Inter Bratislava – BK Levickí Patrioti

“Pre nás to bol úžasný turnaj. Klobúk dole pred chalanmi, ako to celé zvládli. Chýbal nám zranený Gačeša ako aj nový rozohrávač, ktorého sme podpísali. Veľa sme cestovali – najskôr z Chorvátska, potom každý deň trasa Levice – Bratislava. Vyhrali sme turnaj aj v užšej rotácii a myslím, že zaslúžene,” uviedol po finálovom úspechu Hojč, cituje ho portál basket.sk.
Basketbalisti Levíc dopriali svojmu koučovi najkrajší darček k nedeľňajším 38. narodeninám. “Ďakujem chalanom, darček mi venovali aj priamo po zápase. Môžem povedať, že sú to moje druhé najlepšie narodeniny. Lepšie boli už len tie úplne prvé,” skonštatoval Hojč. Dvadsaťpäťročného krídelníka Levíc Dwayna Benjamina vyhlásili za najužitočnejšieho hráča turnaja. Svoj tím podržal aj vo finále, v ktorom zaznamenal 27 bodov. Zo zisku druhej trofeje (vlani Levičania triumfovali v lige, pozn.) sa po návrate z USA v nedeľu tešil aj Boris Bojanovský. “Super pocity, nie je jednoduché vyhrať tri stretnutia za tri dni. V záverečnom dueli sme hrali proti kvalitnému tímu. Je to super, ešte si to užijeme,” skonštatoval pivot levického mužstva.
Levičania sa vo finálovom stretnutí o Slovenský pohár predstavili po tretí raz. Pri predchádzajúcich dvoch účastiach však neuspeli, v roku 2009 podľahli Pezinku tesne 88:90 a o štyri roky neskôr nestačili na Komárno, ktoré zvíťazilo rovnako o dva body 76:74. Do tretice si však nenechali ujsť príležitosť na zisk premiérového domáceho pohára. “Bolo to veľmi náročné, ale zvládli sme to ako tím. Na ceste do finále sme museli vyradiť dve silné extraligové mužstvá. Chalani majú medzi sebou skvelú chémiu a za seba môžem povedať, že trénovanie tohto mužstva si veľmi užívam. Samozrejme, musíme v tom pokračovať, pretože najdôležitejšia časť sezóny nás ešte len čaká. Zároveň ma teší, že zlepšenie ukazujú aj hráči, ktorých vediem v Leviciach už nejaký čas. A to ma napĺňa hrdosťou,“ dodal Hojč pre portál basket.sk.
Basketbalisti Interu chceli cez víkend využiť domáce prostredie na zisk rekordného titulu v Slovenskom pohári. Do finále sa dostali v uplynulých piatich ročníkoch. Po triumfoch v rokoch 2015 a 2016 sa už tretíkrát za sebou museli skloniť pred súpermi. Diváci podľa trénera “žlto-čiernych” Olivera Vidina videli vyrovnané stretnutie, o ktorého výsledku rozhodli aj straty lôpt jeho mužstva v závere duelu. “Zápas prebehol podľa mojich očakávaní, bolo to pre jedného aj pre druhých náročné stretnutie. Hralo sa tretí deň po sebe. Myslím si, že dôvodom našej prehry bolo, že sme nepremenili otvorené strely, hlavne naši strelci. Na konci zápasu prišli stratené lopty, keď to bolo o jeden bod, tak sme dlho nedali kôš. Nezlomili sme súpera. Gratulujem Leviciam k víťazstvu na pohári. My sa z tohto zápasu ponaučíme. Ešte nás čaká jeden ligový duel proti Leviciam,” uviedol tréner ‘Internistov’ Oliver Vidin.
 
Príspevok Super pocity, nie je jednoduché zvíťaziť v troch stretnutiach za tri dni, okomentoval Bojanovský triumf Levíc v Slovenskom pohári zobrazený najskôr Hlavné správy.