Bratislava 24. apríla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)

Na summit prišlo takmer 300 delegátov zo všetkých krajín EÚ

Hodnotenie slovenského predsedníctva v Rade Európskej únie (EÚ) a jeho parlamentnej dimenzie či zriadenie Spoločnej parlamentnej kontrolnej skupiny pre kontrolu činnosti Europolu. O tom budú dnes hovoriť predsedovia parlamentov členských štátov Európskej únie na summite, ktorý sa koná v Bratislave.

Ilustračné foto

Na konferencii okrem iných vystúpia aj predseda Európskeho parlamentu Antonio Tajani a podpredseda Európskej komisie pre pracovné miesta, rast, investície a konkurencieschopnosť Jyrki Katainen.

Na summit prišlo takmer 300 delegátov zo všetkých krajín EÚ. Účasť na podujatí potvrdilo 45 zahraničných delegácií, z toho 29 predsedov parlamentov, 11 podpredsedov a päť delegácií bude zastúpených na nižšej úrovni. Na rokovanie prišli aj zástupcovia parlamentov z krajín, ktoré ešte nie sú členmi EÚ, ale sa o vstup usilujú.

“Národná rada SR pri všetkej zodpovednosti pripravila večer a najmä dnešné podujatie, za ktoré sa Slovensko nebude musieť hanbiť,” povedal o akcii predseda Národnej rady SR Andrej Danko. Zdôraznil, že summit je povinnou akciou v rámci predsedníctva.

Šéfovia parlamentov sa dnes dotknú aj otázky vývoja Európskej únie. Zrejme budú hovoriť aj o francúzskych prezidentských voľbách či brexite.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.