Bratislava 13. apríla 2017 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

Na brífingu strany Sloboda a Solidarita rozprával dnes líder strany Richard Sulík a poslanec Jozef Rajtár. Rozprávali o tom, ako na Slovensku kolabuje systém Finančnej správy.

Na snímke Richard Sulík (SaS)

Sulík povedal, že sa na nich obracia množstvo ľudí priamo z úradov. Zamestnanci vraj nestíhajú spravovať daňove priznania, situácia sa stále zhoršuje a celý systém Finančnej správy krachuje.

Líder strany Sloboda a Solidarita vyzval Fica, aby prestal hrať s daňovníkmi ”šialenú hru.”

„Toto je upozornenie najväčšej opozičnej strany, že tento problém ľuďom výrazne komplikuje život. Vyzývam Roberta Fica, aby prestal hrať šialenú hru s daňovníkmi a aby prestal kryť zlodejstvá, na ktoré doplácajú ľudia,” vyhlásil Sulík

K situácii na úradoch sa vyjadril aj poslanec Jozef Rajtár. Ten zdôraznil, že situácia je kritická.

„Na daňových úradoch vládne strach a napätie…Je to už tretí rok, čo ten systém kolabuje. Vyzývam Kažimíra, aby sa priznal k zodpovednosti za Finančnú správu. On sa tvári, že sa ho to netýka pritom je za to zodpovedný,” povedal Rajtár.

Situácia je napätá už tretí rok, tvrdia Liberáli a vyzvali Kažimíra, aby prevzal zodpovednosť za Finančnú správu.

,,Finančná správa, teda daňové a colné úrady, sú vo všeobecnej kríze. František Imrecze túto hlbokú krízu organizácie, ktorá mu bola zverená, arogantne ignoruje,“ podotkol Rajtár.

Samuel Poništ