Bratislava 21. októbra 2019 (HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)

Len nedávno zvolený nový podpredseda parlamentu Martin Klus z SaS cez víkend prekvapil mnohých, keď v diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12 oslovil šéfa Spolu-SD Miroslava Beblavého ako “pán Gorila”. Poslancovi za SaS asi omylom vypadlo to, čo si mnohí o Beblavom myslia po zverejnení spisu Gorila, kde nominanti SDKÚ a ANO (vlády, ktorej súčasťou bol aj Beblavý” dohadujú provízie za privatizáciu strategických podnikov

Na snímke Martin Klus a Miroslav Beblavý

Klus sa za to, že nazval Miroslava Beblavého “Gorilou” hneď ospravedlnil.

Diskutujúci v zložení predseda Spolu-OD Miroslav Beblavý, podpredseda Národnej rady SR za SaS Martin Klus a podpredseda strany Most-Híd Ábel Ravasz sa v RTVS rozprávali aj o Gorile a o tom, že strana Smer-SD, ktorej sa týka len malá časť nahrávky bola vtedy v opozícii. Pri tejto debate prišlo k inkriminovanému momentu.

Martin Klus vtedy uviedol: “… hovorilo sa o istote a stabilite a strana Smer so 44 percentami obsadila 85 mandátov v NR SR. A opäť sa len pýtam a nadväzujem na to, čo povedal pán Gorila… Ach Gorila… Pán Beblavý, prepáčte. Zase sa pýtam, ako je možné, že dokážu z takejto kauzy vyťažiť tak obrovský počet voličských hlasov…”
[embedded content]

V danej situácii išlo podľa všetkého o Klusovu nepozornosť a rýchlu výslovnosť, z ktorej sa liberáli často posmievajú trebárs Andrejovi Dankovi z SNS. Tento raz však má nový internetový mém aj významovú hĺbku, keďže bývalé politické pôsobisko Miroslava Beblavého, strana SDKÚ-DS je výrazne spájaná so škandálmi s kauzy Gorila.

Klusov výrok vyznieva úsmevne aj v tej súvislosti, že len krátko predtým jeho stranícky líder Richrad Sulík stál na spoločnom pódiu s predstaviteľmi PS/Spolu, Za ľudí, KDH, OĽaNO, ktorí protestovali pred úradom vlády kvôli nahrávke Gorily.

Fotografia, ktorú zverejnil Richard Sulík po piatkovom proteste

Sulík následne na sociálnej sieti zverejnil fotografiu, ktorá opätovne ukazuje, kto by mohol s kým vládnuť, a kto bude len v úzadí.

Jaroslav Zajac

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!
Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.
Podporte naše úsilie.

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj