Sulík sa vrátil ku schôdzke s Kočnerom: Pustil mi nahrávku, o ktorej povedal, že je z Gorily. Prečo som to nenahlásil?

Bratislava 7. decembra 2018 (HSP/Foto:TASR-Andrej Galica)
 
Predseda hnutia SaS a poslanec Európskeho parlamentu Richard Sulík sa v decembri 2010 stretol s podnikateľom Marianom Kočnerom, z čoho sa v neskôr v médiách objavil záznam. 

Na snímke predseda SaS Richard Sulík

Sulík viackrát vysvetlil, že s Kočnerom sa stretol niekoľkokrát, naposledy pred ôsmimi rokmi, ale nešlo údajne o žiadne “kšefty”. Povedal aj v marci tohto roka v diskusnej relácii rádia Expres. Vo videu sa Kočner pýtal lídra liberálnej SaS, za koľko sa dá kúpiť hlas na voľbu generálneho prokurátora a Sulík vtedy pripustil existenciu nejakých čísel (viac v článku).
Po udalostiach v roku 2018, obvinení Mariana Kočnera vo viacerých kauzách a údajnom nájdení nahrávky z kauzy Gorila sa Sulík k téme vracia. Na Facebooku pomenoval šesť zásadných bodov, ako vníma spomínanú kontroverznú schôdzku, ktorá sa konala takmer presne pred ôsmimi rokmi.
“Kočner mi niekedy na jeseň 2010 (neviem presne kedy) pustil z USB kľúča na notebooku cca 10 až 15 sekúnd z nahrávky o ktorej povedal, že je z Gorily,” napísal Sulík s tým, že na predmetnej nahrávke bolo počuť mužský hlas, ktorý, ako hovorí, “nespoznal”. Na nahrávke údajne zaznel aj nejaký ďalší obsah, ktorý však Sulík nevedel priradiť ku konkrétnemu dianiu v Gorile.
Myslel som si, že Kočner sa len chváli a že sa nejedná o skutočnú nahrávku Gorily. Preto som to vtedy ani nezverejnil, ani neoznámil” vysvetľuje predseda SaS.
Podotkol, že až teraz, keď sa dočítal, že u Kočnera v trezore sa našla nahrávka z Gorily, si uvedomuje, že vtedy pred ôsmimi rokmi to mohla byť pravda. “Preto som túto drobnú, nepodstatnú príhodu spomenul.”
Sulík ďalej tvrdí, že Mariana Kočnera naposledy videl 4. decembra 2010, kedy si ho na schôdzke nahral. “Moje stretnutia s ním som x-krát oľutoval a uznal ako chybu,” uvádza Sulík.
“Nemám najmenší problém s tým, ak sa zverejní čokoľvek, čo by Kočner mohol mať, lebo som s ním nerobil žiadne kšefty, žiadne rozkrádačky, ani nič iné nekalé.”
 

 
 
Príspevok Sulík sa vrátil ku schôdzke s Kočnerom: Pustil mi nahrávku, o ktorej povedal, že je z Gorily. Prečo som to nenahlásil? zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)