Bratislava 21. marca 2018 (HSP/Foto: screenshot YouTube)
 
Moderátor Rádia Expres Branislav Závodský si do štúdia pozval predsedu SaS Richarda Sulíka. Ich rozhovor však po cca 15 minútach nabral na obrátkach a obidvaja sa slovne pustili do seba

Moderátor Rádia Expres Branislav Závodský

“Predseda vlády v demisii Robert Fico vám odkazuje, že nie ste schopní viesť vládu, lebo ste politický dobrodruh, amatér, ste dobre platený z Bruselu, lebo ste zlyhali, keď ste sa rozprávali s Kočnerom o peniazoch za voľbu generálneho prokurátora, keď ste sa tajne stretli v Maďarsku s Kotlebom, keď ste povalili vlastnú vládu,” vraví Závodský Sulíkovi, citujúc slová Roberta Fica.
Následne Závodský položil Sulíkovi otázku: “V čom je rozdiel medzi vami a Robertom Ficom? Dá sa vám veriť?” Sulík na Závodského citovanie o jeho osobe odpovedá, že “sú to všetko taľafatky”. Závodský znova opakuje, že sa Sulík stretol s Kočnerom aj s Kotlebom, že povalil vládu, čo už Sulíka trochu nahnevalo: “Toto nepovažujem za fér, pán Závodský. Povedzte niečo a ja na to budem reagovať. Nehádžte mi to tu jedno za druhým.”
 

 
Sulík potom vysvetľuje, že s Kočnerom sa stretol niekoľkokrát, naposledy pred ôsmimi rokmi, ale nešlo o žiadne “kšefty”. Závodský však pripomína, že vo videu sa Kočner pýtal, za koľko sa dá kúpiť hlas na voľbu generálneho prokurátora a Sulík vtedy pripustil existenciu nejakých čísel.
“Vy to dávate na jednu rovinu s tým, čo má Fico na rováši? Ja bývam v byte daňového podvodníka, ja nosím peniaze v alobale?” reaguje Sulík na Závodského otázky a považuje ich za nekorektné, čo Sulíka ešte viac nahnevalo . “Ja sa potom nedivím, keď človek ako vy toto hovorí, že ľudia hádžu politikov do jedného vreca,” dodal potom Sulík.
A ohradil sa aj Závodský: “Vy mňa obviňujete z toho, čo ste sa vy dopustili. Ja som novinár, toto sú fakty. Ja vás poprosím, aby ste na mňa takto neútočili.”
Závodský nakoniec poprosil Sulíka o ďalšie vyjadrenia, no ten už ďalej nepokračoval a odišiel zo štúdia.
 
Príspevok Sulík sa so Závodským do seba riadne pustili. Ostrá debata v éteri. Sulík zdupkal zo štúdia zobrazený najskôr Hlavné správy.