Bratislava 5. januára 2017 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

Minister vnútra Robert Kaliňák (SMER-SD) na tlačovej konferencii povedal, že na ”najvyšších poschodiach politiky,” nie je žiadna korupcia. S týmto vyhlásením súhlasí málokto.

Na snímke predseda SaS Richard SulíkNa snímke predseda SaS Richard Sulík

Slovensko je podla štatistiky Európskej únie druhou najskorumpovanejšou krajinou. Korupciu spomenul vo svojom novoročnom príhovore aj prezident Andrej Kiska. Na tlačovej konferencii, ktorá sa uskutočnila 4.1.2017, Kaliňák povedal, že ”pán prezident nemá úplne presné informácie.”

Líder strany Sloboda a Solidarita Richard Sulík sa vo svojom najnovšom príspevku pustil do ministra vnútra Slovenskej republiky, Roberta Kaliňáka.

Vyhlásenia Kaliňáka označil Sulík za ”pľuvanec do tvare všetkým slušným ľuďom.” V úvode svojho komentára píše:

”CTENÍ VOLIČI SMERU,

dobre sa pozrite, čo ste si to zvolili – ministra vnútra vyšetrovaného pre podvody, ktorý vám s plechovým ksichtom oznamuje, že na najvyšších miestach niet čo vyšetrovať, lebo tam korupcia neexistuje. Toto je pľuvanec do tvare všetkým slušným ľuďom. Slovensko je podľa EÚ štatistiky druhou najskorumpovanejšou krajinou a najvyšší šéf vyšetrovateľov nevidí korupciu na najvyšších miestach.”

Líder strany SaS a slovenský europoslanec ďalej spomína Kauzu Bašternák, či kauzu okolo bytu na Vazovovej.

”Robert Fico býva v byte daňového podvodníka, zháňal peniaze vlastnou hlavou, dodnes neodpovedal na otázku, či bol v byte na Vazovovej, poslanec Jánoš mu podľa jeho manželky nosil peniaze v alobale, ministra Kažimíra trápi kauza Bašternák, ministerka Žitnanská už nedokáže strkať hlavu do piesku, tak je aspoň znepokojená, prezident upozorňuje na korupciu, ja sám som narátal takmer sto káuz,

ale minister vnútra Kaliňák korupciu nevidí,” následne dodáva že Kaliňák “nie je slepý, ale má voličov v paži,” myslí si Sulík.

V závere Sulík kritizuje aj slovenské médiá, ironicky dodáva, že na SaS vyťahujú a nafukujú rôzne “megakauzy”, ale pritom by mali riešiť podstatnejšie veci.

Samuel Poništ