Bratislava 8. marca 2017 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

Líder strany Sloboda a Solidarita Richard Sulík reaguje na Ficov telefonát riaditeľovi Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP) Miroslavovi Kočanovi. Podľa Sulíka Fico z neho spravil ”nesvojprávneho chruňa.”

Na snímke líder SaS Richard Sulík

Slovenský premiér Robert Fico vynadal riaditeľovi Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP) Miroslavovi Kočanovi. Dôvodom je jeho ozdravný plán, ktorý pobúril verejnosť. VšZP totižto minulý rok vykázala obrovskú stratu, a to až vo výške 200 miliónov eur, takže s tým treba niečo spraviť. Netrvalo dlho, a do médii sa dostali informácie, že šetriť sa má okrem iného na preplácaní plienok, či iných pomôckach či liekoch zo zdravotného poistenia.

Fico sa rozhodol zavolať Miroslavovi Kočanovi a telefonát medzi ním a Kočanom, zverejnil na sociálnej sieti Facebook.

“Fakt ma to mrzí, že vám to hovorím, ale nechápem, kde na tie hovadiny chodíte. Nerozumiem tomu, aby som ja teraz vysvetľoval verejnosti, že nebudete nejaké plienky preplácať niekomu. Chcem vás poprosiť, stiahnite nezmyselný ozdravný plán,” povedal premiér, krátko na to ho vyzval, aby celý plán zahodil do koša.

“Zastavte to. Hoďte to do koša. Urobte, pre mňa za mňa, nejakú tlačovú konferenciu a vysvetlite to,” povedal Fico, a následne zdôraznil že ozdravný plán rozhodne neschváli.

K tomuto Ficovmu telefonátu, sa vyjadril aj predseda strany SaS Richard Sulík. Ten tvrdí, že Ficovi sa podarilo spraviť zo šéfa VšZP nesvojprávneho chruňa.

Sulík svoje tvrdenie aj vysvetľuje tým, že Všeobecná zdravotná poisťovňa je roky rozkrádaná aj s Ficovým požehnaním, následne manažment navrhne ozdravný plán, ktorý schváli Ficov minister zdravotníctva Tomáš Drucker a taktiež aj Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. No a nakoniec ”príde na scénu “Trhač faktúr” Robert Fico a riaditeľovi VšZP nariadi plán hodiť do koša. Ak má pán riaditeľ štipku hrdosti, zajtra dá výpoveď,” napísal Sulík na sociálnej sieti.

Samuel Poništ