Bratislava 20. apríla 2019 (HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)

Predseda SaS Richard Sulík ostro skritizoval ultraliberálnu stranu Progresívne Slovensko. Podľa Sulíka sú prívrženci progresívcov militantní a útočia na každého s iným názorom

Na snímke Richard Sulík

V rozhovore pre portál Aktuality.sk  sa Sulík venoval viacerým témam. Reč prišla aj na ultraliberálov z progresívneho Slovenska a Spolu. Sulíka najprv prekvapilo, že ho práve ľudia z tejto progresívnej dvojkoalície nazývajú starým politikom:

“Prekvapilo ma to, keď to vytiahol Miroslav Beblavý, ktorý bol už v roku 2002 štátnym tajomníkom, v politike teda pôsobí už dlhých 17 rokov. Zrejme má na takéto tvrdenia dôvod.”

Predseda strany SaS sa tiež obáva takzvanej “digitálnej oligarchie.”Narážal tým na finančné prepojenie vlastníkov firmy Eset na Progresívcov a liberálny denník N.

“Nemyslím si, že by malo dochádzať k takto silnému prepojeniu súkromného kapitálu a politiky,” dodal Sulík.

Sulíkovi sa tiež nepáči agresívne správanie prívržencov progresívcov: “Prekvapuje ma militantnosť prívržencov Progresívneho Slovenska. Útočia na všetkých, ktorí majú iný názor.”

Jeho slová potvrdzuje aj incident pred európskymi voľbami, keď na pozvanie Borisa Kollára prišla na Slovensko známa francúzska pronárodná politička Marine Le Penová.

Prívrženci Progresívcov sa vtedy na protest zhromaždili pred hotelom kde mala konferenciu s hnutím Sme rodina. Boris Kollár vtedy priniesol protestujúcim croissanty. Tí však namiesto vďaky ich začali hádzať do Kollára aj všade navôkol.

Samuel Gdovin

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj