Bratislava 11. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)

Šéf liberálov týmto vyhlásením reagoval na list poslanca Beblavého, ktorý mu zaslal
Líder SaS rozhodne súhlasí s tým, že položiť vládu Ivety Radičovej pre euroval a odovzdať krajinu na minimálne osem rokov Robertovi Ficovi (Smer-SD) bola veľká ekonomická aj politická chyba. Šéf liberálov pritom dodnes nerozumie, prečo to Radičová urobila. Sulík to uviedol na sociálnej sieti ako odpoveď na list od poslanca Miroslava Beblavého (nezaradený), v ktorom uviedol, že vtedajšie hlasovanie SaS a OĽaNO bolo veľkou ekonomickou a politickou chybou.
Na snímke predseda SaS Richard Sulík

Sulík podľa svojich slov nerozumie, prečo Radičová spojila hlasovanie o dôvere vlády s nijak nesúvisiacim hlasovaním o navýšení eurovalu. “Veď bolo veľa mesiacov predtým jasné, že poslanci SaS si ctia svoj sľub ‘Ani cent do Grécka’, ktorý dali voličom.
Predpokladám, že si na to pamätáte, lebo vtedy ste boli členom SDKÚ, strany, ktorá voličom dala v podstate rovnaký sľub a spečatila ho nakoniec v našom spoločnom programovom vyhlásení vlády,” odkázal Beblavému.
Predseda liberálov si myslí, že Beblavý bude ako bývalý člen SDKÚ lepšie vedieť, prečo došlo zo strany SDKÚ k hrubému porušeniu zásadného predvolebného sľubu, vládneho programu a následnému vydieraniu koaličného partnera. “A máte úplnú pravdu, bola to hrubá politická chyba, čo voliči následne ocenili tým, že SDKÚ sa nedostala do parlamentu. V tom čase ste už ale boli podpredsedom strany #Sieť, ktorá za rok a pol nedokázala jasne odmietnuť povolebnú spoluprácu s Robertom Ficom,” napísal Sulík.
Beblavému však dáva za pravdu, že ak chce dať Slovensku dobrú vládu a ponúknuť skutočnú alternatívu k Robertovi Ficovi, nesmie opakovať chyby spred šiestich rokov.
“Rovnako by ste si mali uvedomiť, že porážka Smeru-SD a Roberta Fica, ak ju naozaj pokladáte za takú dôležitú, sa nedá dosiahnuť útokmi na stranu SaS. Útokmi na SaS, ktoré sa z vašej strany v poslednom čase množia, konáte v prospech vládnej koalície a znova sa tým vyčleňujete z opozičného tábora,” uzavrel Sulík s tým, že ak bude mať Beblavý za sebou reálnu politickú stranu a zároveň presvedčí liberálov o svojich poctivých úmysloch, Sulík nevidí problém, aby aj pred voľbami diskutovali na zahraničnopolitické témy.
Beblavý v liste Sulíkovi napísal, že pád vlády Ivety Radičovej prenasleduje súčasnú opozíciu dodnes. “Ak chceme dobrú vládu a ponúknuť skutočnú alternatívu k Robertovi Ficovi, nesmieme opakovať chyby spred šiestich rokov. Navrhujem vám rokovanie o memorande k európskej politike, kde zadefinujeme proeurópsky postoj,” dodal.