Bratislava 4. januára 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA-Ľudovít Vaniher)
 
Liberálna zložka v programe SaS je bezpochyby dôležitá, aj keď jej strana nedáva v každých voľbách rovnakú komunikačnú váhu. V rozhovore pre TASR to priznal líder strany Richard Sulík

Na snímke predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík

Posledný rok bola tímlíderkou strany pre osobné slobody Natália Blahová, ktorá v tejto pozícii nahradila Juraja Drobu.
Na otázku, či ju bolo dostatočne pri týchto témach počuť a koľko tlačových konferencií strana k osobným slobodám zorganizovala, Sulík odvetil, že je to aj tým, že Blahová je aj predsedníčkou poslaneckého klubu, pričom z tejto pozície ju počuť omnoho viac.
“V roku 2010 sme to postavili práve na osobných slobodách, v roku 2012 sme bojovali o záchranu, v roku 2016 bol náš hlavný ťahúň súbor ekonomických riešení. V roku 2020 to bude jasná vízia, čo s krajinou,” ozrejmil Sulík.
Hlavné posolstvo k voličom podľa jeho slov je, že ak SaS prevezme zodpovednosť za túto krajinu, tak sa to tu nezosype. “Práve naopak, bude to fungovať omnoho lepšie. Aj keď tie osobné slobody nekomunikujeme v každých voľbách rovnako intenzívne, máme ich v našom programe a ak bude možnosť niečo z toho realizovať, rozhodne to urobíme. Neotáčame,” dodal.
Liberálna strana SaS počas svojho pôsobenia na politickej scéne požadovala napríklad sterelizáciu. Lucia Ďuriš Nicholsonová navrhovala bezplatné sterilizácie pre osoby, ktoré majú minimálne štyri deti, a pre osoby staršie ako 35 rokov s minimálne tromi deťmi. Zákrok by sa teda v ich prípade plne uhrádzal z verejného zdravotného poistenia (viac v článku).
Liberáli tiež v septembri 2018 opätovne zavádzali tvrdiac, že vďaka registrovanému partnerstvu v prípade párov rovnakého pohlavia pôjde podľa SaS o poskytnutie minimálnych občianskoprávnych nárokov v oblasti dedenia, ako aj určitých oprávnení vo vzťahu k prístupu k zdravotnej dokumentácii či nároku na ošetrovné.
Je jasné, že registrované partnerstvo je len medzistupňom našich LGBTI aktivistov k civilizačnému medzníku zrovnoprávniť homosexuálne páry s manželstvom. To však má svoj osobitý status kvôli spoločenskému poslaniu, pretože jeho hlavným účelom je založenie rodiny a “riadna výchova detí” (viac v článku).
Taktiež dnes môžeme vidieť, do akého extrému v zahraničí dospeli argumenty, ktoré používajú dnešní naši homosexuáli pre dosiahnutie svojich cieľov (registrované partnerstvá vyústili do manželstiev LGBTI, adopcií a dokonca aj vytváraniu detí a zneužívaniu chudobných žien na vynosenie detí v rámci inštitútu náhradného materstva. Tisíce zmarených životov a to všetko len pre naplnenie nelegitímnych túžob LGBTI).
 
Príspevok Sulík: Liberálna zložka v našom programe je dôležitá, ak bude možnosť niečo z toho realizovať, rozhodne to urobíme zobrazený najskôr Hlavné správy.